Zastanawiasz się, co warto zabrać ze sobą na wycieczkę w góry? W tym wpisie znajdziesz najpotrzebniejsze rzeczy, których nie powinno zabraknąć w Twoim plecaku.

Szykujesz się do wyjazdu w góry i zastanawiasz się, co powinnaś ze sobą zabrać? Poniżej znajdziesz małą podpowiedź, co powinnaś spakować o plecaka.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę w góry?

Skarpetki na zmianę

Nawet jeśli masz szczelne, nieprzemakalne buty, to lepiej się zabezpieczyć, szczególnie, że zwinięte skarpetki nie zajmują dużo miejsca w plecaku. Mogą się przydać również w sytuacji, gdy zrobi Ci się zimno w stopy.

Termos z gorącym napojem

Bez względu na to, czy w środku będzie kawa, czy herbata, przyda Ci się coś ciepłego do picia podczas chodzenia po górach. Dobrym pomysłem jest też spakowanie ze sobą kanapki lub jakiejś przekąski (najlepiej wysoko kalorycznej, aby dodać organizmowi energii).

Power bank

Rozładowany telefon to chyba najgorsza rzecz, jaka może nam się przytrafić na nieznanym terenie, szczególnie jeśli nie mamy ze sobą mapy. Aby do tego nie dopuścić, zawsze miej przy sobie power bank.

Mapa

Nie zawsze warto polegać tylko i wyłącznie na swoim telefonie, ponieważ może on spać na ziemię i się uszkodzić. W takiej sytuacji przyda się mapa w wersji papierowej, która złożona nie zajmie dużo miejsca.

Gotówka

Nie wszędzie można zapłacić kartą, dlatego dobrze jest mieć przy sobie jakąś gotówkę.

Plastry na odciski

Przede wszystkim należy zabrać ze sobą wygodne, sprawdzone buty. Wypadki jednak chodzą po ludziach, a czasem buty, które wydawały nam się wygodne, zaczynają nagle uwierać. Na takie okoliczności przydadzą się plastry na odciski, szczególnie jeśli przed nami długa droga. Zabranie ze sobą bandaża i plastra nie będzie przesadą.

Latarka

Nikt raczej nie planuje włóczyć się po górach po zmroku, ale w życiu nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Wystarczy niewielkie opóźnienie i nagła zmiana pogody (w górach to częste) i nagle zaczyna robić się ciemno. Na takie okoliczności latarka będzie wybawieniem.

Antypoślizgowe nakładki na buty

Kolczasta nakładka nałożona na podeszwy butów przyda się w momencie, gdy podłoże będzie oblodzone.

co zabrać na wycieczkę w góry

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj