Co zniechęca chłopców do dziewczyn?

W tym wpisie dowiecie się, jakie zachowania i cechy u dziewczyn, skutecznie zniechęcają chłopców.

Z pewnością każda z Was była przynajmniej raz w życiu zauroczona. Obok euforii pojawiają się również obawy, np.: ?Czy zachowuję się odpowiednio?”, ?Czy powinnam coś zmienić, by utrzymać tę znajomość?”. Poniżej przedstawię zatem co moim zdaniem może zniszczyć niejedną damsko-męską relację.

Co zniechęca chłopców do dziewczyn?

1. Brak szacunku do siebie

Każda z nas zasługuje na szacunek ze strony innych, dlatego też powinnyśmy go wymagać i jednocześnie unikać toksycznych znajomości i toksycznych ludzi, którzy źle nas traktują. Związki na siłę nie mają sensu i moim zdaniem lepiej poczekać na tę właściwą osobę, nawet jeśli to oczekiwanie miałoby trwać przez dłuższy czas.

2. Zaniedbany i nie schludny wygląd

Pogniecione ubrania, nierozczesane włosy, zaniedbane paznokcie, czy nieogolone nogi, to tylko kilka z małych szczegółów naszego wyglądu. Może się nam wydawać, że chłopak tego nie zauważy, jednak jest to złudne. Powinnyśmy o siebie dbać zawsze, bo kto wie, kiedy akurat poznamy miłość swojego życia?

3. Wulgarność

Mowa tutaj o zbyt częstym sięganiu po używki, co zwyczajnie nie pociąga, a wręcz odpycha, chłopców. Wulgarność może także przejawiać się w ubiorze, dlatego nie powinnyśmy stawiać na zbyt krótkie spódniczki, czy na zbyt duży dekolt. Chłopak może wtedy pomyśleć, że jesteśmy ?łatwe”.

4. Dziecinne zachowanie

Ciągłe obrażanie się i fochy, nieuzasadniona zazdrość, bagatelizowanie ważnych spraw, przechwalanie się – to zachowania, które eksponują naszą niedojrzałość do związku. Moim zdaniem żaden, nawet najlepszy, chłopak nie wytrzyma za długo w relacji z osobą o takim charakterze.

5. Brak otwartości i strach przed nawiązaniem nowych relacji

Obawa przed wykonaniem pierwszego kroku do znajomości i ciągłe czekanie, aż to ta druga ze stron rozpocznie rozmowę. Wydaje ci się to znajome? Niestety, ale z takim podejściem zbyt szybko nie wejdziesz w nową relację. Czasami lepiej jest się przełamać i po prostu rozpocząć rozmowę z chłopakiem lub chociaż nawiązać kontakt wzrokowy i się uśmiechnąć. Nawet jeśli powiemy coś nietaktownego, to będzie to lepsze niż bezczynne czekanie.

Polecamy: Tematy do rozpoczęcia rozmowy z chłopakiem

Co zniechęca chłopców do dziewczyn?

Źródło zdjęć: Favim

1 KOMENTARZ

  1. Naprawdę takich rzeczy chcecie uczyć młode dziewczyny? To że przez nieogolone nogi staje się nieatrakcyjna? Przez takie teksty jak w punkcie 4 będą się bały cokolwiek powiedzieć bo przecież on może uznać to za nieuzasadnioną zazdrość albo czepianie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj