Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?
Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?

Denerwujesz się, że Twoje ubrania po wyciągnięciu z pralki przez długi czas pozostają mokre? Z tego wpisu dowiesz się, co zrobić, aby pranie szybko wyschło! Skorzystaj z naszych skutecznych wskazówek.

Wiele osób nie lubi robić prania. Selekcjonowanie ubrań, wybór odpowiedniego programu prania, żmudne rozwieszanie i przeciągające się oczekiwanie, aż ciuchy będą wreszcie suche. Niektórzy decydują się suszyć ubrania na kaloryferze, jednak może to mieć negatywny wpływ na tkaniny. Na szczęście istnieją inne skuteczne sposoby, aby pranie szybko wyschło. Jeśli chcesz wiedzieć jakie, czytaj dalej!

  1. Pozbądź się wszelkich zagnieceń
  2. Zwróć uwagę na sposób wieszania ubrań
  3. Zapewnij dopływ powietrza
  4. Wywiń ubrania na drugą stronę
  5. Zwiększ moc wirowania w pralce

Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?

#1. Pozbądź się wszelkich zagnieceń

Ubrania, które wyciągamy z pralki, potrafią być mocno poskręcane i poplątane ze sobą. Zależy Ci na tym, aby ciuchy szybciej wyschły, miały ładny zapach i nie wymagały prasowania? W takim razie przed powieszeniem ich na suszarce, mocno i energicznie strzepnij każdy ciuch.

#2. Zwróć uwagę na sposób wieszania ubrań

Odpowiednia technika wieszania ubrań na suszarce może znacząco wpłynąć na ich wygląd i przyspieszyć tempo ich wysychania. Przed powieszeniem delikatnie naciągnij materiał, aby go wygładzić. Staraj się wieszać ciuchy prosto i w taki sposób, aby nie nachodziły na siebie.

#3. Zapewnij dopływ powietrza

Im bardziej przewiewne pomieszczenie, tym pranie szybciej schnie. Ważne jest również zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy wieszanymi ubraniami. W miarę możliwości staraj się przewieszać ubrania przez 2 lub 3 pręty, dzięki czemu materiał nie będzie się dotykał, a powietrze będzie mogło między nim swobodnie przepływać.

#4. Wywiń ubrania na drugą stronę

Z pewnością zdarzyło Ci się nie raz wziąć do ręki ubranie, które w pierwszej chwili wydawało się suche. Po dokładnym sprawdzeniu okazywało się jednak, że w niektórych miejscach materiał nadal jest wilgotny. Jeśli chcesz, aby Twoje pranie szybko wyschło, po prostu wywiń je po pewnym czasie na drugą stronę.

#5. Zwiększ moc wirowania w pralce

Jeżeli producent nie zalecił inaczej, możesz śmiało prać ubrania w pralce, używając programu o wysokich obrotach. Większość urządzeń ma możliwość ręcznego ustawienia ilości obrotów na minutę. Im wyższa ilość, tym pranie szybciej wyschnie.

Znasz więcej sposobów na to, aby pranie szybciej wyschło? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?

Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?
Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj