Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?
Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?

Wybierasz się niedługo na wakacje i zastanawiasz się, jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca? W tym wpisie przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów!

  1. Składanie ubrań w kostkę
  2. Rolowanie ubrań
  3. Pakowanie próżniowe
  4. Bundle packing

Choć wyjazdy wakacyjne u większości osób wywołują raczej pozytywne emocje, to pakowanie walizek już niekoniecznie. Upychanie w torbie wszystkich potrzebnych rzeczy, a przede wszystkim ubrań, to coś, czego niektórzy szczerze nie znoszą. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?

Składanie ubrań w kostkę

Klasyczne składanie ubrań w kostkę nie należy do metod najbardziej oszczędzających miejsce w torbie. Z pewnością jednak jest to lepsze niż wrzucanie wszystkiego luzem. Staraj się wygładzać ubrania, aby uniknąć powstania zagnieceń.

#2. Rolowanie ubrań

Ta metoda pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w torbie, dlatego jeśli planujesz zabrać ze sobą wiele ubrań i chcesz je wszystkie zmieścić w niewielkiej walizce, skorzystaj z tego sposobu. Rolować możesz spodnie, bluzki, sukienki, a nawet skarpetki!

#3. Pakowanie próżniowe

Ta metoda pozwala na maksymalne zaoszczędzenie miejsca, ale ma jedną wadę – z worka próżniowego trzeba odciągnąć powietrze odkurzaczem. To może stanowić problem podczas ponownego pakowania torby do domu.

#4. Bundle packing

Zawijanie ubrań kolejno na sobie pozwala zyskać dużo wolnego miejsca w walizce, a dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania zagnieceń. W tej metodzie zaczynamy od ułożenia warstwami ubrań – od najcięższych do najlżejszych i najmniejszych. Następnie rozpoczynamy zwijanie od środka. Po złożeniu okrycia wierzchnie powinny znajdować się na zewnątrz.

Którą metodę składania ubrań stosujesz najczęściej? A może wykorzystujesz jeszcze inną? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Hobby, którymi możesz się zająć w czasie wakacji

Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?
Jak pakować ubrania, aby zajmowały jak najmniej miejsca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj