Ćwiczenia które możesz wykonywać leżąc w łóżku
Ćwiczenia które możesz wykonywać leżąc w łóżku

Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale nie chcesz rezygnować z leżenia w łóżku? Na szczęście możesz mieć ciastko i zjeść ciastko! W tym wpisie znajdziesz 6 ćwiczeń, które możesz wykonywać leżąc w łóżku.

Nie każdy człowiek jest fanem ćwiczeń. Niektórzy wolą sobie po prostu poleżeć w łóżku. Jeśli należysz do tej grupy, a mimo to chciałabyś coś zrobić dla swojego zdrowia, to mamy dobrą wiadomość! Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń, które możesz wykonywać leżąc w łóżku. Oczywiście ich skuteczność nie jest tak wysoka, jak w przypadku treningu na macie czy na siłowni, ale zawsze lepiej robić coś, niż nie robić nic. To co, ćwiczysz z nami?!

6 ćwiczeń, które możesz wykonywać leżąc w łóżku

#1. Rozciąganie łydek

Jeżeli Twoje łydki często są napięte, to możesz je w prosty sposób rozluźnić. Leżąc na plecach wyprostuj nogi i ściągnij stopy, aby stanowiły przedłużenie nóg. Następnie unieś palce do sufitu, najmocniej jak potrafisz. Powinnaś czuć jak mięśnie łydek się rozciągają. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

#2. Unoszenie nóg

Połóż się na boku i wyprostuj obie nogi, a następnie nogę, która znajduje się wyżej, podnieś powoli do góry. Stopa powinna być ugięta pod kątem 90 stopni (łydka napięta). Powtórz kilka razy, a następnie obróć się na drugi bok i wykonaj drugą serię. Podczas tego ćwiczenia angażowane są mięśnie nóg oraz pośladków.

#3. Świeca

Z pewnością kojarzysz to ćwiczenie z lat dziecięcych. Możesz je wykonać w łóżku, o ile Twój materac jest dość twardy. Połóż się na plecach, następnie unieś powoli do góry wyprostowane nogi oraz biodra. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji i opuść biodra na materac w sposób kontrolowany. To ćwiczenie wzmacnia brzuch i zwiększa elastyczność ciała.

#4. Krążenia nóg

Połóż się na boku, a ciało ułóż w linii prostej. Unieś nogę, która znajduje się na górze i zatrzymaj pod skosem. Powinna znajdować się pod kątem 45 stopni względem materaca. Ugnij stopę i zacznij wykonywać nią małe kółka najpierw w przód, a następnie w tył. Wykonaj kilka powtórzeń i zmień stronę. To ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie nóg i pośladków, a także brzucha.

#5. Brzuszki

Aby prawidłowo wykonywać brzuszki i nie obciążać kręgosłupa, powinnaś leżeć na twardym materacu. Pamiętaj o tym, aby nie ciągnąć głowy rękoma, tylko unosić górną część ciała za pomocą napiętych mięśni brzucha. Jeżeli zależy Ci na zrzuceniu boczków, zacznij ćwiczyć brzuszki skośne.

#6. Rozciąganie pleców

To ćwiczenie warto robić, jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem lub cierpisz na bóle kręgosłupa. Połóż się na plecach, a ręce wyprostuj i rozłóż na boki. Nogi unieś do góry i ugnij pod kątem 90 stopni. Nie odrywając łopatek od materaca powoli opuść nogi na bok. Głowa powinna być skierowana w drugą stronę. Poleż tak chwilę, następnie wolnym ruchem unieś nogi i opuść na drugi bok.

Znasz więcej ćwiczeń, które można wykonywać leżąc w łóżku? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 5 zasad, które musisz stosować, aby schudnąć

Ćwiczenia które możesz wykonywać leżąc w łóżku
Ćwiczenia które możesz wykonywać leżąc w łóżku

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj