wskazówki które pomogą schudnąć
Źródło Favim

Od dłuższego czasu bezskutecznie próbujesz zrzucić nadprogramowe kilogramy? Oto 5 zasad, które musisz zastosować, aby schudnąć. Tym razem na pewno się uda!

Proces odchudzania bywa żmudny, na szczęście istnieje kilka prostych zasad, o których często zapominamy, a dzięki którym zgubienie zbędnych kilogramów staje się znacznie prostsze. Co to za zasady? 5 z nich przedstawiamy poniżej!

5 zasad, które musisz stosować, aby schudnąć

#1. Zacznij liczyć kalorie

Na początku może Ci się wydawać, że to wymaga od Ciebie dużo pracy, ale szybko nabierzesz wprawy. Najważniejsze jest to, abyś sumowała wszystkie spożyte w ciągu dnia kalorie – nie tylko w posiłkach, ale również w napojach. Pomóc Ci w tym mogą aplikacje, typu Fitatu lub Fatsecret.

#2. Zwiększ ilość kroków wykonywanych w ciągu dnia

Nie lubisz ćwiczyć? Regularne treningi pomogą Ci szybciej schudnąć, dlatego nie powinnaś z nich rezygnować. Jeżeli nie potrafisz się zmotywować do żadnej aktywności, postaw na spacery. Robienie większej ilości kroków nie wymaga ogromnego wysiłku, a może pomóc Ci schudnąć.

#3. Zwróć uwagę na napoje

Soki z kartonika, napoje gazowane, kawa z mlekiem, herbata z cukrem, lemoniada czy napoje alkoholowe – wszystkie one są źródłem tzw. ,,pustych kalorii”. Niestety wypite kalorie nie są tak mocno odczuwalne, dlatego możesz przyjąć ich znacznie więcej niż w przypadku jedzenia.

#4. Wprowadź deficyt kaloryczny

Aby schudnąć, musisz zmniejszyć ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia lub zacząć ćwiczyć więcej bądź bardziej intensywnie. Dzięki temu zaczniesz być na deficycie. Jeżeli liczysz kalorie, to nie powinnaś mieć problemu ze zmniejszeniem ich ilości. Pamiętaj, że nawet jeśli jednego dnia zjesz zbyt wiele, kolejnego możesz zjeść nieco mniej. W tygodniowym rozrachunku nie ma to większego znaczenia, dlatego nie rezygnuj z diety, jeśli zdarzy Ci się ,,wpadka”.

#5. Pij dużo wody

Picie wody ma wiele korzyści, a jedną z nich jest wsparcie w walce o wymarzoną sylwetkę. Jeśli wolisz, możesz dodać do wody świeże owoce lub listki mięty, dzięki czemu nabierze ona ciekawego smaku. Unikaj jednak kupowania gotowych wód smakowych, które mają w swoim składzie cukier.

Czytaj także: 4 najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

5 sprawdzonych sposobów aby schudnąć
Źródło: https://favim.com/image/7590492/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj