Źródło: Pinterest

Marzysz o tym, aby mieć płaski brzuch? Oto 4 skuteczne ćwiczenia, dzięki którym łatwiej osiągniesz swój cel.

Wiele nastolatek marzy o płaskim brzuchu, niestety siedzący styl życia i nieprawidłowa dieta, często prowadzą do nadmiernego odkładania się tłuszczu w tej okolicy. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych i kilku skutecznym ćwiczeniom, możesz jednak osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

4 najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

#1. Plank (deska)

Deska to jedno z najefektywniejszych ćwiczeń na brzuch. Połóż się na podłodze na brzuchu, a następnie oprzyj się na przedramionach i palcach stóp. Kręgosłup powinien znajdować się w linii prostej, a głowa powinna być jego przedłużeniem. Utrzymuj tę pozycję przez około 30 sekund, a następnie odpocznij. Powtórz kilka razy. Na początek możesz skrócić ten czas.

#2. Skłony na leżąco

Jeżeli chcesz zaangażować mięśnie skośne brzucha lub zależy Ci na zgubieniu boczków, to skłony na leżąco są świetnym ćwiczeniem. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach i oprzyj o podłogę, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Unieś lekko głowę i napnij mięśnie brzucha. Spróbuj przyciągnąć prawą rękę do prawej kostki, a następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na lewą rękę. Wykonaj 20 powtórzeń.

#3. Bieg w podporze

To ćwiczenie przyśpiesza tętno, dzięki czemu pomaga szybciej spalić kalorie. Przyjmij taką samą pozycję, jak do robienia pompek, na wyprostowanych rękach. Zacznij na zmianę przyciągać kolana do klatki piersiowej. Zacznij od wolnego tempa, a następnie spróbuj przyspieszyć. Ćwiczenie wykonuj w 2 seriach, po tyle powtórzeń, ile dasz radę.

#4. Unoszenie nóg

Trenujesz już od pewnego czasu? W takim razie to ćwiczenie nie powinno sprawić Ci najmniejszego problemu. Połóż się na plecach, wyprostuj nogi i ułóż ręce wzdłuż ciała. Napnij mięśnie brzucha i unieś nogi do góry. Opuść je najniżej jak potrafisz, nie dotykając ziemi, a następnie unieś znowu do góry. Powtórz tyle razy, ile dasz radę.

Jakie są Twoje ulubione ćwiczenia na płaski brzuch? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Jak być fit? Oto 10 najlepszych sposobów!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj