Co zrobić kiedy ktoś Cię ghostuje?
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pexels

Zastanawiasz się, czym jest caspering? A może słyszysz o nim po raz pierwszy? Poznaj nowy trend w randkowaniu i sprawdź, jak się przed nim uchronić!

  1. Co to jest caspering?
  2. Skąd wywodzi się nazwa caspering?
  3. Caspering a ghosting
  4. Jak się uchronić przed casperingiem?

Choć caspering nie jest niczym nowym, to tak naprawdę mówi się o nim głośno dopiero od niedawna. Czym dokładnie jest, co go łączy z ghostingiem i jak się przed nim uchronić? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Czym jest caspering? Poznaj nowy trend w randkowaniu!

Co to jest caspering?

O casperingu mówimy wtedy, gdy jedno z partnerów znika na jakiś czas, po czym wraca. Może to robić bez słowa wyjaśnienia lub serwować banalne wymówki. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce na etapie randkowania – jest miło, lecz nagle kontakt się urywa. Po kilku dniach, czasem tygodniach, sytuacja wraca do normy… aż do kolejnego zniknięcia.

Skąd wywodzi się nazwa caspering?

Jeśli termin caspering wydaje Ci się znajomy, to nic dziwnego. Nazwa ta została zaczerpnięta z filmu o sympatycznym duszku Kacperku (Casper). Choć sama bajka, a także imię głównego bohatera wywołują raczej pozytywne emocje, zjawisko casperingu zdecydowanie nie jest przyjemne dla osób, które go doświadczyły.

Caspering a ghosting

Ghosting to inny trend w randkowaniu, o którym pisaliśmy w artykule: ,,Co zrobić, kiedy ktoś Cię ghostuje?”. W skrócie ghosting oznacza zerwanie z kimś kontaktu, bez słowa wyjaśnienia. Caspering można uznać za odmianę ghostingu, jednak przeważnie nie jest on aż bolesny dla osoby, która miała z tym zjawiskiem styczność.

Jak się uchronić przed casperingiem?

Tak naprawdę nie da się w 100% uchronić przed casperingiem, bo przecież nikt nam nie powie, że zamierza na jakiś czas zerwać z nami kontakt. Ważne jednak, aby uświadomić sobie, że padliśmy ofiarą tego trendu i albo spróbować wyjaśnić sytuację, albo zakończyć bolesną relację.

Miałaś kiedyś do czynienia z casperingiem? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu!

Czytaj także: Czy wakacyjna miłość ma szansę przetrwać?

Co zrobić kiedy ktoś Cię ghostuje?
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj