Co zrobić kiedy ktoś Cię ghostuje?
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pexels

Ktoś z Twoich znajomych Cię ghostuje? Sprawdź, co możesz zrobić w tej sytuacji!

  1. Co to znaczy ghostować kogoś?
  2. Dlaczego ludzie się ghostują?
  3. Co zrobić, kiedy ktoś Cię ghostuje?

Co to znaczy ghostować kogoś?

Dawniej ghosting kojarzył się z pisarzami, którzy tworzyli swoje dzieła odpłatnie lecz anonimowo, w imieniu kogoś innego. Coraz częściej z tym wyrażeniem możemy jednak spotkać się w kontekście znajomości z kimś.

O ghostingu mówimy wtedy, gdy ktoś z naszych znajomych bez słowa zrywa z nami kontakt i po prostu przestaje się do nas odzywać, tak jakbyśmy stali się dla niego niewidzialni, niczym duchy.

Dlaczego ludzie się ghostują?

Powodów zerwania kontaktu może być wiele, jednak jeżeli chodzi o sam ghosting, to najczęściej wynika on ze strachu przed konfrontacją. Łatwiej jest przestać się odzywać i po prostu zapaść pod ziemię niż zrywać, tłumaczyć i narażać na nieprzyjemne dyskusje. Większość z nas słyszała o ghostingu lub zna kogoś, kto tego doświadczył, ale kiedy nas samych on dotyka, jesteśmy wstrząśnięci i nie wiemy, jak się zachować.

Co zrobić, kiedy ktoś Cię ghostuje?

Zostałaś zghostowana przez znajomą albo znajomego? Takie zachowanie jest niedojrzałe i jak najbardziej masz prawo odczuwać  tego powodu smutek lub złość.

W pierwszej kolejności warto spróbować nawiązać kontakt z osobą, która przestała się do Ciebie odzywać. Możesz napisać do niej wiadomość lub pojechać do jej domu. Nie rób sobie jednak zbyt dużych nadziei na to, że uda Ci się czegoś dowiedzieć – w końcu jeżeli ktoś przestał się do Ciebie odzywać, to prawdopodobnie nie będzie chciał niczego wyjaśniać. Warto jednak spróbować, szczególnie jeśli bardzo męczy Cię ta sprawa.

Jeżeli jednak nie uda Ci się nawiązać kontaktu, najlepszym rozwiązaniem będzie odpuszczenie sobie tej znajomości. Być może wydaje Ci się to niemożliwe do zrobienia, ale prawda jest taka, że nie możesz nikogo zmusić do zadawania się z Tobą.

Zamiast robić sobie złudne nadzieje lepiej będzie jeśli pozwolisz tej osobie zniknąć z Twojego życia. Dzięki temu będziesz mogła zamknąć ten rozdział i iść naprzód.

Jeżeli zostałaś przez kogoś zghostowana, to pamiętaj, że to nie Twoja wina, a jeśli przyszło Ci do głowy, żeby kogoś potraktować w ten sposób, to pamiętaj, że jest to nieuczciwe wobec tej drugiej osoby.

Czytaj także: Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Co zrobić kiedy ktoś Cię ghostuje?
Źródło: Dlanastolatek.pl / Pexels

3 KOMENTARZE

  1. Jeżeli ktoś zrywa z nami kontakt i nie odzywa się do nas to po prostu jest to sygnał że nie ma ochoty kontynulowac znajomości i tyle czy naprawdę aż potrzeba wyjaśnienia czemu czy to ma znaczenie że ktoś milczy bo nas nie lubi lub może nie chcemy widzieć swoich błędów i winimy stronę która zamilkła bo tak łatwiej czy jak poznamy powód odzyskamy spokuj raczej wątpię czy jest to niedojrzale zachowanie cóż ludzie pszychodza i odchodzą takie jest życie im prędzej nauczymy się że nikt nie będzie obecny w naszym życiu ciągle i na stałe tym lepiej jak z kolegami że szkoły jedni wyjeżdżają drudzy się pszeprowadzaja tak samo jest w dorosłym życiu moi znajomi z pszed lat do których się odzywałam nie odezwali się do mnie ani razu cóż trudno trzeba iść dalej gdybym zaczęła dociekać czemu milcza to tylko temu poświęciła bym życie wolę żyć dalej uznałam że niechca kontaktu to nie nic na siłę ktoś mi powiedzial że to ich strata i ma rację żyje dalej mam się dobrze i wiem że kiedyś spotkam jeszcze wartościowych ludzi

  2. Nie zgadzam się. Jeżeli jest jakaś osoba, którą przejrzeliśmy, która okazała się fałszywa, dwulicowa, zakłamana… i wbiła Ci nóż w plecy… to o czym chcesz z takim człowiekiem rozmawiać? Możesz mu wygarnąć że jest dupkiem – pewnie się nie przejmie, by byłeś tylko narzędziem w jego rękach. A pozatym skoro jest fałszywy, to jego argumenty obronne też będą fałszywe.
    Autor tego artykułu nie zna życia. Ktoś Cię zghoustował, nie udało Ci się dowiedzieć czemu, założyłaś że „To nie twoja wina, to jej”. A ja w to wątpię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj