Źródło: https://weheartit.com/entry/103569147

Twoi rówieśnicy śmieją się z Ciebie? Sprawdź, co zrobić w tej sytuacji.

Nie jest łatwo być pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Osoby, które tego doświadczyły z pewnością to potwierdzą. Ciągła presja, by nie zrobić czegoś, co da innym pretekst do wyśmiewania się i strach, co tym razem będzie powodem do radości, to chleb powszedni.

Masz problem z rówieśnikami, którzy śmieją się z Ciebie? Sprawdź, co możesz zrobić w tej sytuacji.

Co zrobić, gdy inni śmieją się z Ciebie?

#1. Nie reaguj na zaczepki

Czasami najlepszą reakcją jest brak reakcji. Kiedy inni naśmiewają się z Ciebie, Ty nie daj się sprowokować. Pokaż, że Cię to nie rusza, a jest duża szansa, że Twoi ,,oprawcy” szybciej się znudzą.

#2. Śmiej się razem z nimi

Nie zawsze brak reakcji przynosi zamierzony skutek. Czasami prowokuje otoczenie do dalszego gnębienia. W takiej sytuacji możesz spróbować zmienić strategię. Każdemu z nas zdarza się zrobić lub powiedzieć coś głupiego. Zamiast się tym przejmować, po prostu zacznij się śmiać. Udowodnisz w ten sposób, że masz do siebie dystans.

#3. Porozmawiaj z kimś dorosłym

Osoby, które naśmiewają się z innych często czują się bezkarne. Jeżeli opowiesz o swoim problemie komuś dorosłemu, to będzie on miał możliwość zareagowania i pomocy Tobie.

#4. Broń się!

Czasami najlepszą obroną jest atak. Oczywiście naśmiewanie się z innych jest złe i do tego nie namawiamy, ale w sytuacji kiedy ktoś śmieje się z Ciebie, spróbuj znaleźć jakiś powód, aby się tej osobie ?odwdzięczyć”. Być może kiedy znajdzie się na Twoim miejscu, uświadomi sobie jak bardzo jest to nieprzyjemne i wtedy przestanie Cię gnębić.

Czytaj także: Kim jesteś?


Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj