Czym się kierować przy zakupie szpilek?
Photo by Luis Quintero from Pexels

Wybierasz się niebawem na imprezę i szukasz wygodnych szpilek? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak je znaleźć.

Szpilki to niesamowicie kobiece buty. Dodają pewności siebie, sprawiają, że wyglądamy w nich na wyższe, a nasz sposób chodzenia staje się bardziej seksi. Każda dziewczyna powinna mieć w swojej szafie chociaż jedną parę butów na obcasie. Jeżeli właśnie planujesz kupno szpilek, to poniżej znajdziesz kilka wskazówek, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu.

Czym się kierować przy zakupie szpilek?

#1. Odpowiedni rozmiar

To jeden z ważniejszych punktów. Aby szpilki służyły Ci na długo i nie obcierały lub nie zsuwały się ze stóp, muszą mieć odpowiedni rozmiar. Pierwsze w życiu szpilki najlepiej jest kupić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli zamierzasz kupić je online, to zmierz długość swojej stopy i dobierz buty według rozmiaru z tabeli. Pamiętaj, że latem stopy mogą puchnąć, więc możesz potrzebować nieco większego rozmiaru.

#2. Wygoda

W tym wypadku zakup w sklepie stacjonarnym również wydaje się być lepszym wyborem. Co prawda nie jesteś w stanie w 100% upewnić się, że od tego modelu szpilek nie będą Cię boleć stopy, ale możesz za to sprawdzić, czy buty nigdzie Cię nie uciskają i czy dobrze trzymają się stóp podczas chodzenia.

#3. Wysokość obcasa

Przy pierwszych w życiu szpilkach nie warto szaleć z wysokością obcasa. Lepiej wybrać stabilny model (np. buty na słupkach), aby nie zrobić sobie krzywdy 🙂 W miarę nabrania wprawy w chodzeniu, można wybrać wyższy i bardziej cienki obcas.

#4. Wygląd

To oczywiste, że wygląd butów jest bardzo istotny. Warto jednak brać pod uwagę również inne cechy (choćby te, które wymieniłyśmy powyżej). Ważny jest także kolor butów. Czarny będzie pasował do większości stylizacji, a jeśli chcemy zaszaleć z kolorem, to warto dobrać odcień do jakiegoś dodatku, np. torebki.

Szpilki powinny być dobrane do okazji. Na co dzień lub na imprezę możesz poszaleć z fasonem i ozdobami, ale na ważne okazje (typu egzamin), radzimy stawiać na klasykę.

#5. Czubki butów

Nie zawsze się nad tym zastanawiamy, ale zaokrąglone noski są o wiele bardziej wygodne, niż szpiczaste czubki. Przy dłuższym noszeniu obuwia o wąskich czubkach zwiększamy ryzyko pojawienia się haluksów w przyszłości, dlatego dla naszego zdrowia oraz wygody lepsze są zaokrąglone noski.

Polecamy: 5 par butów, które powinnaś mieć w swojej szafie

Czym się kierować przy zakupie szpilek?
Photo by Caleb Oquendo from Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj