Twoja paczka z AliExpress nie dotarła? Sprawdź, co możesz zrobić w tej sytuacji!

Zakupy na AliExpress stają się coraz bardziej popularne, choć nadal część osób ma opory przed kupowaniem na chińskiej platformie. Wątpliwości budzi przede wszystkim długi czas dostawy (szczególnie jeśli wybierzemy darmową opcję), kontakt ze sprzedawcą i ewentualne problemy w przypadku, gdy paczka do nas nie dotrze. Czy rzeczywiście mamy się czego obawiać? W tym wpisie podpowiemy Ci, co zrobić, jeśli przesyłka z AliExpress nie dotarła.

Zacznij od sprawdzenia wiadomości. Czasami najprostsze rozwiązania nie przychodzą nam od razy do głowy. Zanim zaczniemy panikować warto upewnić się, że sprzedawca nie wysłał do nas wiadomości z wyjaśnieniem, dlaczego nasza przesyłka nie dotarła na czas. Wiadomości od sprzedawcy znajdziesz w zakładce „Message Center”.

przesyłka z AliExpress nie dotarła

Wyślij wiadomość do sprzedawcy. Jeżeli sprzedawca nie odzywał się w sprawie Twojej przesyłki, napisz do niego sama. Nawet bez dobrej znajomości języka angielskiego powinnaś sobie poradzić (w końcu od czego mamy translator? :).

przesyłka z AliExpress nie dotarła

Otwórz spór. W ostateczności, gdy poprzednie metody zawiodą, a paczki nadal nie będzie, możesz otworzyć spór. Opcję tę znajdziesz zaraz pod odnośnikiem dotyczącym kontaktu ze sprzedawcą.

przesyłka z AliExpress nie dotarła

Po wybraniu opcji „Otworzyć Spór” zostaniesz przeniesiona do szczegółów zamówienia, gdzie znajdziesz informację w jak długim czasie powinna zostać wysłana przesyłka i w którym dokładnie momencie powinnaś otworzyć spór.

przesyłka z AliExpress nie dotarła

Następnie trzeba kolejny raz zaznaczyć opcję „Otworzyć Spór”. Pojawiają nam się 2 opcje do wyboru: „Refund Only” – czyli zwrot pieniędzy oraz „Return Goods” – zwrot towaru, w przypadku gdy chcemy oddać produkty, które do nas dotarły (koszty zwrotu ponosimy sami).

przesyłka z AliExpress nie dotarła

AliExpress zazwyczaj w ciągu kilku dni bez problemu zwraca pieniądze na konto, z którego została opłacona przesyłka.

Polecamy: Jak kupować na AliExpress? Instrukcja krok po kroku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię