Czujesz się brzydka w swoim ciele? Sprawdź, jak zmienić swoje myślenie!

Okres dojrzewania to dla wielu nastolatek trudny czas. Buzujące hormony mają wpływ nie tylko na zmiany w wyglądzie, ale także w psychice. Czasami ciężko jest zaakceptować to, co się dzieje, szczególnie gdy pogarsza się stan cery, a np. biodra stają się dużo szersze.

Co zrobić, kiedy czujesz się brzydka?

#1. Zastanów się, skąd wziął się problem

Czy to Ty sama z jakiegoś powodu uznałaś, że jesteś brzydka, czy ktoś inny Ci to powiedział? Pamiętaj, że sami bywamy wobec siebie nazbyt krytyczni, dlatego najprawdopodobniej nie jesteś w stanie ocenić obiektywnie swojego wyglądu. Opinie innych osób też nie zawsze są szczere, dlatego nie warto od razu brać ich za pewnik. Tak naprawdę nie ma brzydkich ludzi. Jesteśmy różni, a przez to wyjątkowi.

#2. Zacznij działać

Nawet, jeżeli faktycznie uznałaś, że jesteś mniej atrakcyjna od swoich koleżanek, to nie jest tak, że nic nie możesz z tym zrobić. Czasami niewielkie zmiany mogą dać ogromny efekt! Może wystarczy zmienić fryzurę lub metodę pielęgnacji cery? A może drobne modyfikacje w diecie bądź zwiększenie aktywności fizycznej pomogą Ci poczuć się lepiej w swojej skórze? Z pewnością jest coś, co możesz dla siebie zrobić!

#3. Nie porównuj się do dziewczyn z Internetu

Być może czujesz się brzydka, z tego powodu, że masz zaburzony ideał piękna. Pamiętaj, że to, co widzisz w Internecie, to fikcja. Po pierwsze są to najlepsze kadry, wybrane spośród kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu ujęć. Po drugie dochodzą do tego filtry, a nierzadko także operacje plastyczne. Uwierz, że nie są to dobre wzorce, a wielu z tych ,,piękności” nie rozpoznałabyś na ulicy.

#4. Bądź dla siebie mniej krytyczna

Myślisz, że łatwiej powiedzieć niż zrobić? Tylko pozornie! Na początek zrób mały test i zastanów się, jak Ty oceniasz innych ludzi. Możemy się założyć, że innym wybaczasz więcej niż sobie. Dlaczego w takim razie nie lubisz aż tak bardzo siebie? Reszta świata na pewno nie widzi połowy Twoich mankamentów. Pora zacząć patrzeć na siebie w ten sam sposób.

#5. Nie wstydź się szukać pomocy

Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty. W końcu od tego on jest. To żaden wstyd porozmawiać z psychologiem w szkole lub udać się na wizytę prywatną. Taka osoba pomoże Ci zaakceptować swój wygląd.

Czytaj także: Jak szybko poprawić wygląd swojej cery?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj