Świąteczne prezenty dla bliskich
Źródło: https://favim.com/image/6414137

Dostałaś w te Święta nietrafiony prezent? W tym wpisie podpowiadamy, co możesz z nim zrobić!

Święta to czas radości, spotkań z bliskimi, pysznego jedzenia i wręczania prezentów. Niestety podarunki bywają czasami nietrafione. Co zrobić z niechcianym prezentem? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów!

Co zrobić z niechcianym prezentem po Świętach?

#1. Spróbuj oddać

Niektórzy sami biorą pod uwagę taką możliwość, że ich prezent będzie nietrafiony i po prostu dołączają do niego paragon. Nie wahaj się zwrócić taki podarunek, a za odzyskaną kwotę kupić coś innego. Jeżeli z osobą, która wręczyła Ci prezent, łączą Cię bliskie relacje, możesz spróbować delikatnie zasugerować jej, że podarunek jest nietrafiony. Być może uda Ci się dostać paragon.

#2. Sprzedaj

Prezent, który jest oryginalnie zapakowany lub po prostu w bardzo dobrym stanie, powinnaś móc bez problemu sprzedać. Z pewnością jest to lepsze wyjście niż wrzucanie go na dno szafy, gdzie spędzi kolejne kilka lat. Pieniądze zarobione ze sprzedaży możesz przeznaczyć na coś, z czego będziesz korzystać.

#3. Wręcz komuś innemu

To, że dany prezent nie był odpowiedni dla Ciebie, nie musi oznaczać, że nie doceni go ktoś inny. Przy najbliższej okazji wręcz podarunek komuś, kto bardziej go doceni. Możesz także podarować nietrafiony prezent bez okazji. Krem nieodpowiedni dla Twojej cery, ubranie niedopasowane do Twojej sylwetki czy nieciekawa (według Ciebie) książka mogą przydać się Twojej mamie, siostrze lub przyjaciółce.

#4. Spróbuj wykorzystać

Niektóre rzeczy można wykorzystać w nieco inny sposób, niż pierwotnie przewidywano. Wiele kosmetyków ma alternatywne zastosowanie (np. bronzer może posłużyć jako cień do powiek, a krem do twarzy można zastosować na stopy). Część ubrań można przerobić, tak aby nam odpowiadały (skrócić, coś doszyć, pofarbować na inny kolor).

Pamiętaj, że każdy prezent, nawet ten nietrafiony zasługuje na podziękowanie. Nie musisz na siłę udawać, że coś Ci się podoba, ale doceń czyjeś starania, szczególnie jeśli jest to osoba starsza, która już nie nadąża za ,,trendami”.

Dostałaś kiedyś nietrafiony prezent? Napisz nam koniecznie, co to było!

Czytaj także: Piosenki z motywem świątecznym

Świąteczne prezenty dla bliskich
Źródło: https://favim.com/image/6481394

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj