Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, co zrobić z niechcianym prezentem świątecznym? W tym wpisie przedstawiamy kilka możliwości.

Święta, święta i po świętach. Kiedy resztki świątecznego jedzenia w lodówce zaczynają się kończyć, igły z choinki opadają, a my powoli wracamy do szarej rzeczywistości, często okazuje się, że nie wszystkie otrzymane prezenty są trafione. Co zrobić z niechcianym prezentem świątecznym? Możemy go oczywiście schować na dno szafy, ale są też inne sposoby. Sprawdź, jakie.

#1. Oddać do sklepu. Jeśli prezent jest z metką i masz możliwość zdobycia potwierdzenia jego zakupu, najlepszym rozwiązaniem będzie jego zwrot. Dobrze byłoby nie ukrywać tego przez osobą, od której otrzymałyśmy niechcianą rzecz – trzeba jednak przeprowadzić tę rozmowę w taki sposób, aby nie urazić osoby dającej prezent.

Dobrym wyjściem z sytuacji będzie wspólna wyprawa do sklepu po wybranie nowego prezentu. Dzięki temu druga osoba pozna nasz gust, co zwiększy szanse na trafiony podarunek w kolejnym roku.

#2. Wydać komuś innemu. Prezent, który nie odpowiada Tobie, może spodobać się komuś innemu. Jeśli możesz uszczęśliwić kogoś innego nietrafionym prezentem, to chyba lepszy pomysł niż chowanie go do szafy lub wyrzucenie.

#3. Sprzedać. To rozwiązanie ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Z jednej strony osobie obdarowującej byłoby z pewnością przykro, gdyby się o tym dowiedziała. Z drugiej jednak strony, jeśli nie mamy możliwości oddać prezentu do sklepu, ani komuś wydać, to może warto rozważyć takie rozwiązanie.

#4. Zatrzymać. Gusta się zmieniają. Wiele zależy oczywiście od tego, jaki prezent otrzymałyśmy, ale istnieje możliwość, że coś, co nie odpowiada nam w danym momencie, za jakiś czas nam się przyda.

Co zrobić, żeby nie dostawać nietrafionych prezentów? Nie zawsze mamy na to wpływ, ale możemy podpowiedzieć drugiej osobie co nam się podoba lub stworzyć listę wymarzonych prezentów w różnych cenach, tak by druga osoba mogła coś wybrać. Możemy również zapytać drugą stronę co chciałaby otrzymać i liczyć, że odwdzięczy nam się tym samym.

Dostałaś kiedyś nietrafiony prezent? Napisz nam co z nim zrobiłaś!

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Przez kilka lat pod rząd dostawałam na święta żel pod prysznic, albo jakieś skarpetki, piżamy lub nudne swetry nie w moim stylu. Niestety żeli
    pod prysznic używałam ale ubrań nie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj