Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, jak podsumować mijający rok? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Rok 2018 za kilka dni pozostanie już tylko wspomnieniem. W jaki sposób najlepiej go podsumować? Poniżej znajdziesz małą podpowiedź.

Podsumowanie mijającego roku warto zacząć od zajrzenia do listy celów, stworzonej 12 miesięcy wcześniej. Jeśli taką zrobiłaś, to masz świetną bazę do analizy. Być może część planów z zeszłego roku będzie już nieaktualna lub wręcz wyda Ci się śmieszna, ale to również cenna lekcja dla Ciebie. Zobaczysz dzięki temu jak na przestrzeni kilkunastu miesięcy zmieniły się Twoje życiowe priorytety.

Wypisz na kartce swoje osiągnięcia. Część z nich pewnie znalazła się na liście celów, ale całkiem możliwe, że niektórych sukcesów tam nie zamieściłaś. Przypomnij sobie wszystko z czego jesteś dumna i czym możesz się pochwalić. Może niektóre z tych rzeczy możesz zrobić jeszcze lepiej?

Wypisz na kartce wszystko to, czego nie udało Ci się zrobić. Mogą to być również rzeczy, które Ci nie wyszły, choć były na Twojej liście. Wypisanie porażek nie ma na celu zdołowanie Ciebie, a wręcz przeciwnie – chodzi o to, żebyś w kolejnym roku mogła je przekuć w sukcesy.

Co zrobić, jeśli w podsumowaniu Twój rok wypada słabo? Zamiast skupiać się na tym, co nie wyszło, pomyśl o tym co chcesz osiągnąć w 2019 roku. Skup się też na docenieniu tego, co masz. Swój własny pokój, ubrania, jedzenie, dach nad głową, możliwość nauki, kieszonkowe, komputer – coś z tego na pewno dotyczy Ciebie. Nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Najważniejsze w podsumowaniu to nie rozpamiętywanie porażek, a skupienie się na sukcesach i tym, co możesz osiągnąć w przyszłym roku. Powodzenia!

Polecamy: Najpiękniejsze cytaty do przywieszenia na ścianę

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Właśnie dzisiaj zrobiłam podsumowanie roku i niestety wiele planów nie zdążyłam zrealizować. Mam nadzieję, że w kolejnym roku to się uda…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj