Nasza czytelniczka czuje się odtrącona przez swoich przyjaciół. Co powinna zrobić, żeby to zmienić?

,,Czuję się wykluczona z naszej paczki znajomych”

,,Droga Redakcjo.

Jestem Natalia i w tym roku zaczęłam liceum. Bardzo cieszę się z tego powodu, ponieważ gimnazjum było najgorszym okresem w moim życiu, ale nie o tym.

Jeszcze w wakacje założyliśmy grupę na facebooku z kilkoma osobami, z którymi chodzę do klasy. Wtedy jeszcze nikogo nie znałam, ale na grupie zaczęliśmy pisać i się integrować. Po stosunkowo krótkim czasie zorganizowaliśmy ognisko integracyjne, na którym pojawili się wszyscy. Okazało się, że w rzeczywistości dogadujemy się tak samo dobrze jak przez internet i zaczęliśmy częściej się spotykać. Średnio co tydzień organizowaliśmy ogniska lub domówki i wszystko było idealnie. Tak jak to sobie wyobrażałam odchodząc z gimnazjum.

Kiedy zaczął się rok szkolny byliśmy najbardziej zintegrowaną grupką w klasie. Oczywiście cała nasza klasa jest bardzo zintegrowana i wszyscy polubiliśmy się już w pierwszym tygodniu szkoły. Jednak ostatnio zaczęło się coś psuć.

Wszystko zaczęło się od mojego powrotu po dość długiej chorobie. Na początku obraziła się A. (przynajmniej ja odnosiłam takie wrażenie i odnoszę je do teraz), później już cała grupka jakby nie chciała ze mną rozmawiać. Pytałam się ich czy coś się stało, ale wszyscy twierdzili, że wszystko jest w porządku i nie mam czym się przejmować. Po tygodniu „fochów” wszystko pozornie wróciło do normy – rozmawiamy ze sobą i razem spędzamy przerwy. Mimo to nadal czuję, że coś jest nie tak. W halloween urządzili sobie imprezę nie informując mnie o tym. Dowiedziałam się ze s,zdjęć na instagramie i snapów. Za kilka dni A. obchodzi urodziny i oni coś planują, ale mam wrażenie, że jestem z tego wykluczona.

Nie chodzi mi o to, że organizują imprezy i mnie nie zapraszają, tylko o to, że chyba wykluczają mnie z towarzystwa. Staram się jak mogę, ale już nie wiem co mam robić, żebyśmy w dalszym ciągu byli tak zgraną paczką jak na początku. Bardzo ich lubię i w trudnych chwilach mogłam na nich liczyć, i bardzo zależy mi na tej znajomości. Nie wiem czy chodzi im to to, że w niektórych sprawach mam całkowicie inne zdanie niż oni i inaczej postrzegam niektóre rzeczy, i nie ukrywam się z tym, bo wolę być szczera, niż udawać kogoś innego.

Proszę, doradźcie mi co mam robić, bo powoli już powoli tracę nadzieję, a chcę to wszystko „naprawić”, albo chociaż wyjaśnić”.

,,Czuję się wykluczona z naszej paczki znajomych"Źródło zdjęć: http://favim.com

5 KOMENTARZE

  1. Ja na twoim miejscu najpierw wyjasniłabym to z osobą z którą najlepiej się dogadywałaś gdyż ona najprędzej powie ci prawdę i jeżeli ci się uda to potem stopniowo zacznij z nimi się integrować gdyż z własnego doświadczenia wiem że nikt nie lubi osób które się bardzo zarzucają. Więc spokojnie czas leczy rany. Życzę powodzenia mam nadzieję że w jakimś małym stopniu pomogłam ?

  2. Na Twoim miejscu próbowałabym wyjaśnić sytuację nie z nimi wszystkimi, ale pociągnąć za język jedną osobę z paczki, taką, która z całego towarzystwa jest najbardziej skora do plotek, wyjawiania tajemnic czy w ogóle ma długi język. Jeśli coś się stało, ktoś naopowiadał nieprawdziwych rzeczy na Twój temat, to jest większa szansa, że właśnie od takiej „papli” się wszystkiego dowiesz, niż od osoby raczej trzymającej język za zębami. No i nie pytaj jej w towarzystwie, wybierz moment, gdy będziecie same i umiejętnie zagadaj. Jeśli czegoś się dowiesz, to wyjaśnij to potem z grupą. Jeśli niczego się nie dowiesz, a sytuacja pozostanie bez zmian, spróbuj sama wyjść z inicjatywą zorganizowania czegoś grupowo. Pogadaj też z paczką o tym, że czujesz się przez nich wykluczona. Powiedz, że całkowicie rozumiesz, jeśli Twoje towarzystwo im nie odpowiada, ale chciałabyś po prostu wiedzieć dlaczego, i że naprawdę zależy ci na prawdzie. Wal prosto w oczy, jeśli przez bibułkę nie działa.
    No i na koniec – jeśli nic się nie poprawi, to myślę, że nie ma co walczyć. Czasem z odrzuceniem trzeba się pogodzić i próbować z innymi osobami w klasie, tym bardziej, że podobno jesteście

  3. Może po prostu ktoś naopowiadał jakieś nieprawdziwe rzeczy i oni w to uwierzyli. A teraz nie chcą Ci o tym powiedzieć w twarz. Upewnij się czy tylko Ciebie (i czy w ogóle) wykluczają. Po chorobie może Ci się tak zdawać bo długo nie miałaś z nimi kontaktu. A co do robienia imprez. Może kilka razy nie przyszłaś na czyjeś urodziny? Wiem że to przykre ale niektórzy tak właśnie reagują. Jeśli nie podążasz za modą i masz własne zdanie, to według nich jesteś dziwna. Jeśli dalej się tak będą zachowywać, to nie warto walczyć o fałszywych przyjaciół. Powodzenia! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj