Sprawdź, jak rozwód rodziców wpływa na Twoje życie uczuciowe.

Rozstanie rodziców to jedno z najgorszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Najczęściej przewraca całe dotychczasowe życie do góry nogami, a odnalezienie się w nowej rzeczywistości nie jest prostym zadaniem. Kłótnie i przepychanki rodziców wcale w tym nie pomagają. Każdy przeżywa to w inny sposób, ale tak naprawdę w mniejszym lub większym stopniu wpływa to na całe życie, również na to uczuciowe.

Co może się zmienić w Twoim podejściu do związku i do płci przeciwnej po rozwodzie rodziców? Czytaj dalej!

Jak rozwód rodziców wpływa na Twój związek?

Zamiana myślenia na temat związków

Prawdopodobnie zawsze uważałaś, że ślub jest na całe życie. Po rozwodzie rodziców zmienia się nieco podejście. Już wiesz, że nawet ślub nie daje 100% pewności, że związek się nie rozpadnie, więc nawet jeśli poznasz miłość swojego życia, z którą będziesz chciała wymienić się obrączkami, będziesz mieć świadomość, że niczego nie można być pewnym.

Szukanie miłości na siłę

Dzieci z rozbitych rodzin bardzo często czują się samotne. Z tego powodu chcą za wszelką cenę mieć jakąś parę. Jest to dość ryzykowne, ponieważ potrzeba bycia kochanym jest tak silna, że mogą podejmować błędne decyzje. To sprawia też, że takie osoby mogą tkwić w związku, który dawno powinien się zakończyć, jednak strach przed byciem samotnym nie pozwala się rozstać.

Złe traktowanie partnera

Nie każdy umie od razu poradzić sobie z tą tragedią. Ciężar wspierania i pocieszania spada najczęściej na partnera, który nie zasługuje na złe traktowanie. Niektórzy potrafią to znieść i rozumieją, że jest to trudne przeżycie, ale niestety nie każdy jest tak wyrozumiały.

Szukanie chłopaka-opiekuna

Wiele dziewczyn, które w pewnym sensie straciły ojca, szukają jego cech w potencjalnych kandydatach na chłopaka. Z tego powodu również najczęściej wybierają one starszych partnerów, którzy się nimi ,,opiekują”

Czytaj także: Dlaczego wciąż trafiasz na nieodpowiednich chłopców?

Jak rozwód rodziców wpływa na Twój związek?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj