Czy będąc na diecie można jeść czekoladę?
Czy będąc na diecie można jeść czekoladę?

Jesteś na diecie i myślisz, że czekolada to Twój największy wróg? W tym wpisie odpowiadamy na pytanie, czy będąc na diecie można jeść czekoladę.

Czekoladę lubi chyba każdy. Nie ma znaczenia, w jakiej jest formie, bo i tak smakuje przepysznie. Wiele osób rezygnuje z przejścia na dietę, bo nie wyobrażają sobie rezygnacji z tej słodkości. Czy jednak faktycznie trzeba sobie jej odmawiać, kiedy próbujemy schudnąć? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Czy będąc na diecie można jeść czekoladę?

Co sprawia, że tak kochamy czekoladę? Przede wszystkim jej smak i doznania, jakie towarzyszą jej jedzeniu. Uczucie słodkości rozpływającej się w ustach to jedno z przyjemniejszych doznań, prawda? Jedzenie czekolady poprawia nastrój, ale to nie jedyna korzyść, wynikająca z jej jedzenia.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

Czekolada zawiera w sobie mnóstwo minerałów, takich jak: magnez, żelazo, mangan, miedź, potas, cynk, fosfor oraz selen. Dzięki temu jej spożywanie niesie za sobą wiele korzyści:

  • Dodaje energii
  • Wspomaga trawienie
  • Obniża cholesterol
  • Poprawia ukrwienie
  • Chroni skórę przed promieniowaniem UV
  • Wspomaga pracę nerek
  • Zwiększa odporność
  • Poprawia koncentrację.

Jedzenie czekolady a dieta

Czy można jeść czekoladę, będąc na diecie? Tak! Należy jednak trzymać się dwóch zasad. Po pierwsze sięgamy wersję gorzką, o dobrym składzie i zawartości kakao minimum 70%. Po drugie nie jemy więcej niż 1 rządek dziennie.

Dlaczego warto jeść czekoladę w czasie diety?

Oprócz wyżej wspomnianych korzyści, gorzka czekolada zapewnia uczucie sytości i hamuje apetyt, dzięki czemu może nawet wspomóc proces odchudzania. Ponadto sięgając co jakiś czas po kilka kostek czekolady (albo codziennie po jedną), nie mamy poczucia straty i łatwiej wytrwać nam w diecie.

To jak, skusisz się? 🙂

Czytaj także: Lody, które mają mało kalorii

Czy będąc na diecie można jeść czekoladę?
Czy będąc na diecie można jeść czekoladę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj