Czy można przenieść konto dla młodych do innego banku?

Przeniesienie konta do innego banku może być opłacalne. Jest to również wygodniejsze rozwiązanie niż po prostu zamknięcie starego rachunku i otworzenie nowego w innym banku. Czy zawsze jest jednak możliwe i czy oznacza jednocześnie przeniesienie numeru konta bankowego? Sprawdź, jak to wygląda w przypadku konta dla młodych osób w wieku do 26 lat.

Czy przeniesienie konta i zachowanie obecnego numeru konta bankowego jest możliwe?

Bezpłatne przeniesienie konta do innego banku jest w Polsce możliwe. Cały proces jest szybki i bezproblemowy. Co więcej, transfer jest możliwy w przypadku praktycznie każdego rodzaju rachunku, także konta dla młodych.

Wniosek o przeniesienie konta w banku zostanie jednak odrzucony, jeśli środki, które się na nim znajdują, są zablokowane lub klient ogłosił upadłość. Proces będzie też wstrzymany, jeżeli na starym rachunku są nierozliczone transakcje. Z kolei jeśli konto jest powiązane z kartą kredytową lub wskazane jako rachunek do spłaty kredytu, transfer będzie utrudniony ? może potrwać dłużej i wymagać dodatkowego aneksu.

Nie jest natomiast możliwe przeniesienie numeru konta bankowego. Część numeru jest bowiem przypisana do konkretnego banku i oddziału, w którym założono rachunek, a banki nie mają możliwości zmiany tego systemu numeracji.

Co daje przeniesienie konta do innego banku i jak to zrobić?

Przeniesienie konta bankowego oznacza nie tylko transfer środków zgromadzonych na rachunku, lecz także opcjonalnie zdefiniowanych odbiorców oraz poleceń zapłaty i stałych zleceń. Ponadto nowy bank może powiadomić o zmianie rachunku wybrane przez Ciebie instytucje.

Żeby skorzystać z usługi, najczęściej należy najpierw otworzyć nowy rachunek, a następnie złożyć jedynie odpowiedni wniosek w instytucji, która będzie go prowadzić. Często możesz to zrobić przez internet, a nowy bank załatwi w Twoim imieniu wszystkie formalności, włącznie z zamknięciem starego rachunku.

Zmiana banku będzie rzecz jasna tym bardziej korzystna, im lepsza jest nowa oferta. Chociaż banki kuszą niekiedy promocjami i bonusami dla nowych klientów, warto zwracać uwagę głównie na ogólne zasady prowadzenia rachunku. W przypadku oferty dla młodych opłacalne pod tym względem może okazać się przeniesienie konta bankowego do PKO BP. Wszystkie informacje o Koncie dla Młodych w tym banku, przeznaczonym dla osób od 18 do 26 lat, znajdziesz na stronie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/.

Czy można przenieść konto dla młodych do innego banku?

Przeniesienie konta bankowego do PKO BP ? dlaczego warto?

Przeniesienie konta bankowego do PKO BP daje Ci takie korzyści, jak między innymi:

  • 0 zł za prowadzenie konta oraz standardowe polecenia przelewu przez serwis iPKO i aplikację IKO;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, także BLIKIEM lub kartą;
  • płatności zbliżeniowe telefonem i płatności BLIKIEM;
  • debet na koncie do 500 zł, czas na spłatę debetu to aż 30 dni od momentu skorzystania;
  • 0 zł za obsługę karty debetowej Mastercard (przy minimum 4 transakcjach bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM ? nie licząc przelewów ? w danym okresie rozliczeniowym karty; w przeciwnym razie 5 zł/miesiąc);
  • IKO – aplikację bankową nr 1 na świecie, dzięki której np. kupisz bilety komunikacyjne, zapłacisz za parking lub doładujesz telefon;
  • Do wyboru wachlarz autorskich wizerunków kart debetowych.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj