W dzisiejszym wpisie możecie zapoznać się ze opiniami młodych osób na temat tego, czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa.

Być może często zastanawiacie się nad tym, czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa. Postanowiłyśmy zapytać kilku dziewczyn, co sądzą na ten temat. W tym wpisie zamieszczamy odpowiedzi, jakich nam udzieliły.

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa?

Odpowiada Agnieszka:

„Moim zdaniem przyjaźń damsko-męska jest możliwa, ale wtedy, jeśli druga osoba nie jest dla nas atrakcyjna z wyglądu lub jeśli jest zainteresowana osobami tej samej płci. Inaczej taka przyjaźń na dłuższą metę przerodzi się w zauroczenie/zakochanie”.

Odpowiada Ala:

„Z własnego doświadczenie powiem, że nie. Bo chłopak zawsze zaczyna oczekiwać czegoś więcej. Na początku wszystko jest fajnie, ale potem coś się zaczyna zmieniać. Myślę, że istnieją przyjaźnie damsko-męskie, ale są one rzadkością”.

Odpowiada Dominika:

„Moim zdaniem, przyjaźń damsko-męska jest możliwa, szczególnie gdy zawiązuje się pomiędzy ludźmi w dzieciństwie. W życiu dorosłym także się zdarza, że ludzie są szczerzy wobec swoich intencji i rzeczywiście nie chcą od drugiej strony czegokolwiek więcej niż przyjaźni. Taka zażyłość może być świetnym początkiem miłości, ale też może być wystarczająca sama w sobie – ważne tylko, aby obie strony w takiej relacji były szczere, co do swoich oczekiwań.

Jak w każdym typie relacji międzyludzkich liczy się tu najbardziej prawidłowa komunikacja. Gdy taka przyjaźń się zawiąże, to nie ma już znaczenia płeć przyjaciela, ale to czy możemy na tą osobę zawsze liczyć, ufać i być w pełni szczerym – takie połączenia między ludźmi rodzą się niezależnie od płci”.

Odpowiada Julia:

„Uważam, że może istnieć, jeśli żadna ze stron nie oczekuje nic więcej od tej drugiej osoby”.

Odpowiada Ola:

„Przyjaźń damsko-męska jest jak najbardziej możliwa. Znam osobiście kilka przykładów takiej przyjaźni ze swojego otoczenia i trwa ona nawet od kilku lat. Wydaje mi się, że dość często pojawia się w przypadkach, gdy osoba danej płci spędza w dzieciństwie dużo czasu z osobami płci przeciwnej. Nie jest to jednak reguła, bo przyjaźnie zazwyczaj powstają ze wspólnych zainteresowań ludzi lub zajmowania się tymi samymi rzeczami, na przykład w szkole czy pracy”.

Odpowiada Urszula:

„Uważam, że przyjaźń damsko-męska jest możliwa, jednak nie we wszystkich przypadkach może działać. Jeśli dwie osoby znają się od bardzo, bardzo dawna, kiedy rozumieją siebie nawzajem, pomagają sobie i w grę nie wchodzą uczucia, to myślę, że taka przyjaźń jest możliwa. Uważam także, że takich przyjaźni damsko-męskich w czystej postaci jest na pewno mało. Uważam, że większość to tylko taka czysta znajomość koleżeńska”.

Odpowiada Weronika:

„Wierzę w przyjaźń damsko-męską i uważam, że jest możliwa. Wydaje mi się jednak, że bardzo trudno o taką relację w dzisiejszych czasach. Często zdarza się tak, że w trakcie takiej znajomości intencje się zmieniają u którejś ze stron i pojawia się uczucie. Pomimo wszystko wierzę w znajomość opartą tylko na przyjaźni. Można spędzać wspólnie czas, dzielić swoje pasje i wspierać się w trudnych momentach”.

Dajcie nam znać w komentarzach, czy uważacie, że przyjaźń damsko-męska jest możliwa!

Polecamy: Idealne prezenty dla NIEGO

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj