Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy Wasz związek jest jedyny w swoim rodzaju czy może taki jak większość? Przekonaj się, czytając ten wpis!

Wydawać by się mogło, że każdy związek jest inny, bo przecież wszyscy różnimy się od siebie. Prawda jest jednak taka, że wiele zachowań, zasad i gestów się powtarza. Dzieje się tak dlatego, że obserwujemy zachowania innych (np. w filmach, na ulicy, a czasem i we własnym domu) i sami je przejmujemy. Spytałyśmy kilka zakochanych par o to, jak wygląda ich związek. Jeśli jesteś ciekawa, czy w Twoim jest podobnie, to czytaj dalej.

Czy Wasz związek jest typowy?

Oto lista typowych zasad i zachowań, które pojawiają się w większości związków.

#1. Poznaliście się przez wspólnych znajomych. Większość zakochanych par, z którymi rozmawialiśmy przyznało, że zostali sobie przedstawieni przez wspólnych znajomych. To bardzo popularna metoda wśród nastolatków, bo jest po prostu bezpieczna. Nie trzeba zagadywać do obcej osoby, bo tak naprawdę ktoś nas przedstawia, a nam zostaje tylko bliższe poznanie siebie nawzajem.

#2. Zanim zaczęliście być razem, poszliście na 1-3 randki. Rzadko zdarza się, by młodzi zaczynali związek bez ani jednej randki. Zwykle nie trwa to również dłużej niż 3 spotkania, bo po tym czasie możemy już spokojnie stwierdzić, czy chcemy być z tą osobą.

#3. Pierwszy raz całowaliście się na drugim lub kolejnym spotkaniu. Większość par trzyma się zasady, żeby nie całować się na pierwszej randce. Oczywiście nie zawsze warto to robić. Jeśli między Wami powstanie napięcie, a Wasze twarze znajdą się bardzo blisko siebie, głupio byłoby się temu nie poddać, tylko odwrócić głowę.

#4. Z pójściem na całość czekaliście minimum pół roku. Choć wiele się mówi o tym, że nastolatki zbyt wcześnie idą do łóżka, nasz przepytywane pary miały inne podejście. W tym wypadku nie warto się spieszyć, tylko lepiej jest zaczekać.

#5. Często chodzicie na podwójne randki. Oczywiście to dotyczy tylko par, w przypadku których jedno z zakochanych ma przyjaciółkę lub przyjaciela, które też jest w związku. Podwójne randki to fajny sposób na urozmaicenie czasu i spotkanie się ze znajomymi.

#6. Macie swoje własne powiedzonka. Która z zakochanych par ich nie ma? Praktycznie w każdym związku zakochani mają swoje wyjątkowe gesty, słówka czy powiedzonka, których znaczenie rozumieją tylko oni sami.

Co jeszcze Waszym zdaniem powinno znaleźć się na tej liście? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Mity na temat szczęśliwych par, w które nie powinnaś wierzyć!

typowy związek

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj