Źródło: Pinterest

Obawiasz się, że Twój związek jest toksyczny? Przekonaj się, czy faktycznie tak jest!

Czy żyjesz w toksycznym związku?

Pamiętaj, że kłótnie zdarzają się w każdym związku, dlatego nie myśl, że kilka sprzeczek sprawia, że Wasz związek jest toksyczny. Warto wiedzieć jednak, jakie zachowania ze strony jednego z partnerów są złe i świadczą o tym, że dana relacja nie jest zdrowa.

Wrogość

Powoduje ona stres i napięcie. Wrogość jest uczuciem bardzo negatywnym i w szczęśliwym związku nie ma na nią miejsca.

Obelgi

Często zdarza nam się podczas kłótni, powiedzieć coś nieprzemyślanego. Jeśli jednak jedno z Was odczuwa satysfakcję z obrażania drugiej osoby, to znak, że Wasz związek jest toksyczny.

Pogarda

Jeśli czujesz się poniżana przez chłopaka, albo masz poczucie, że musisz zasłużyć sobie na miłość swojego partnera to Wasza relacja jest toksyczna.

Brak wiary w siebie

Jeśli Twój związek sprawia, że masz niskie poczucie własnej wartości, powinnaś się zastanowić nad jego sensem. Miłość powinna dodawać skrzydeł, a chłopak powinien Cię doceniać i sprawiać, że czujesz się atrakcyjną i wartościową dziewczyną.

Osamotnienie

Niby jesteście razem, ale Ty czujesz się samotna? Coś zdecydowanie jest nie tak. Poobserwuj swój związek, być może to chwilowy problem, ale jeśli ten stan nie ulega zmianie, może pora się rozstać.

Egoizm

Jeśli Twój chłopak myśli tylko o sobie i kompletnie nie liczy się z Twoimi uczuciami, to chyba powinnaś się zastanowić dlaczego on z Tobą jest, bo raczej nie z miłości. Miłość to stawianie dobra drugiej osoby ponad swoje własne.

Kłamstwo

Jeśli czujesz, że Twój chłopak Cię okłamuje, albo już to zrobił, a Ty nie potrafisz mu znów zaufać, to przydałaby się szczera rozmowa. Nie da się tak żyć na dłuższą metę, ponieważ związek opiera się na zaufaniu.

Chorobliwa zazdrość

Zazdrość wynika z niskiego poczucia własnej wartości i braku zaufania, a więc nie jest normalnym zjawiskiem. Warto zastanowić się nad przyczyną zazdrości – czy są ku niej jakieś realne powody, czy wynika z braku pewności siebie i spróbować wspólnie poradzić sobie z tym problemem.

Arogancja

Związek powinien opierać się na wzajemnym szacunku. Jeśli Twój chłopak uważa się za lepszego od Ciebie i sugeruje Ci, że w każdej chwili może znaleźć sobie lepszą, to jego zachowanie jest toksyczne.

Przemoc psychiczna

Jej powodem może być błędna komunikacja i próba pokazania partnerowi, co się czuje lub odegrania się na nim. W tym przypadku należałoby popracować nad przekazywaniem swoich uczuć i dialogiem. Jeśli jednak któreś z Was odczuwa satysfakcję z ranienia drugiej osoby, to Wasz związek zdecydowanie jest toksyczny.

Przemoc fizyczna

Na nią nie ma żadnych usprawiedliwień i jeśli partner kiedykolwiek podniósł na Ciebie rękę, nie wahaj się zakończyć tego związku.

Czasami złe zachowanie nie wynika ze złych intencji, dlatego jeśli zauważyłaś któreś z wymienionych zachowań w swoim związku, nie podejmuj decyzji o rozstaniu pochopnie (nie dotyczy to oczywiście przemocy fizycznej, psychicznej jeśli jest stosowana celowo i arogancji, choć czasami aroganckie zachowanie wynika z błędów wychowawczych i jeśli chłopak wykazuje chęć poprawy, może warto dać mu szansę), tylko spróbujcie zawalczyć o Waszą miłość.

Polecamy: 10 typów dziewczyn, których chłopcy nie lubią

Źródło: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj