Uważasz, że Twoje życie jest niepowtarzalne i wyjątkowe? A może żyjesz według schematu? Czytaj dalej!

„SCHEMAT” z czym kojarzy Ci się to słowo? Na początku odpowiedz sobie sama na to pytanie. Pomyśl o tym, jak spędzasz całe dnie? Może siedzisz przed komputerem, książkami lub ważnym projektem, dzięki któremu możesz otrzymać dobrą ocenę w szkole? Nie ważne jest co konkretnie robisz, ale to, jak wygląda Twój dzień, godzina po godzinie.

Czy żyjesz według schematu?

Pobudka, poranna toaleta, śniadanie, wyjście do szkoły/pracy, pobyt w szkole/pracy, powrót do domu, obiad, obowiązki (lekcje, przygotowanie się do zajęć, sprzątanie itp.), kolacja, wieczorna toaleta, położenie się spać.

Tak wygląda życie większości ludzi na całym świecie. Rutyna. Wszyscy popadliśmy w życie rutynowe. To właśnie jest nasz ”schemat życia”.

Przezwyciężyć rutynę

Każdy z nas przebył jakąś tam drogę w życiu, popełnialiśmy błędy, przeżywaliśmy cudowne chwile. Niezależnie od tego czy ma się lat 15 czy 35, żyjemy według schematu. Dostaliśmy na początku życia taką niewidoczną nalepkę, która wyznacza nam to, jak przeżyjemy swoje życie. Niektórzy szczęśliwie się zakochają, wybudują dom i będą mieli trójkę dzieci, a inni zostaną samotnikami z wielką karierą i pieniędzmi. Ten schemat na jakim działasz teraz Ty, będzie się ciągnął za Tobą aż do ”grobowej deski”.

Ja wiem, że ciężko jest zmienić swój tryb życia i sprawić, był on jak najlepszym. Myślę jednak, że trzeba żyć tak, żeby na łożu śmierci powiedzieć: ”Moje życie przeżyłam tak, jak chciałam”.

Życie na własnych zasadach

Nie powielajcie pomysłów na życie zaczerpniętych od innych ludzi. Żyjcie według siebie. Oczywiście to, że macie idoli to bardzo dobra sprawa, ale o tym kiedy indziej. Weźcie tylko pod uwagę, że oni żyją według swojego zamysłu, a wy macie na pewno swój. Nie życie ich schematem!

Nie dać się stereotypom

Kolejny schemat, to ”schematyczne myślenie”. Widzisz młodą dziewczynę z dzieckiem, to od razu myślisz, że ona jest matką. A może ona sobie dorabia opiekując się maluchem albo to jest jej młodsze rodzeństwo? Na ulicy przechodzi chłopiec w obdartych ubraniach, to na pewno jego rodzice to alkoholicy, a on wychowuje się na ulicy. A może jednak jego rodzice zmarli w tragicznym wypadku samochodowym, a nim miał się zajmować starszy brat, który całymi dniami pracuje na budowie, aby zarobić na chleb?

Podałam tylko dwa przykłady, ale mogę ich wymieniać w nieskończoność. Chcę tylko powiedzieć, że ludzie są różni. Ja, sama się przekonałam, że pozory często mylą. Nigdy nie oceniaj człowieka po tym jak wygląda albo jak się zachowuje. Nie myśl, że go poznasz w dziesięć minut. Wiem, że nikt nigdy nie pozna mnie taką, jaką naprawdę jestem. Mam przyjaciół, znajomych i rodzinę, ale oni nie wiedzą tak w stu procentach kim jestem. Nawet ja nie znam siebie w 100% i cały czas siebie poznaję. Odkrywam na co dzień.

Każda nowo poznana osoba widzi we mnie odpowiedzialną, nieśmiałą, młodą kobietę. Kiedyś poznałam przyjaciela i powiedział, że wydawałam się taka spokojna, a ja jestem zarazem osobą, która jak na swój wiek jest dojrzała i jest dzieckiem. Zastanowiło mnie to bardzo. Określenie ”dorosłe dziecko” jest trafne wobec mojej osoby. Widzę sama po sobie, że czasami leżę w łóżku, słucham muzyki, zachowuję się poważnie, a czasami skaczę z radości, ze wszystkiego żartuję i cieszę się z tego, że mogę oddychać. Mam dwie osobowości i każdy je ma, ale jeśli nie poznasz tego jaka jest dana osoba, nie miej o niej już ustalonej opinii. To największy błąd jaki możesz popełnić.

życie według schematu

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

8 KOMENTARZE

  1. Mi właśnie pasuje nawiązanie do życia autorki. Ona mogła coś z siebie wyrzucić ,a ja przy okazji zobaczyłam w tym opisie swoje odbicie.

  2. wpis świetny, ale to ciągle nawiązania do przeżyć autorki były denerwujące. Za to sam pomysł na post to powiem świeżości i świetnie obrany nowy kierunek!

  3. Jasne, „cudowny” wpis, jak cała ta strona z masą reklam. Chyba sami piszecie sobie te bałwochwalcze komentarze 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj