Jeśli zastanawiasz się co powinnaś nałożyć na paznokcie – żel czy hybrydę, to ten wpis jest dla Ciebie.

Można powiedzieć, że moda na paznokcie hybrydowe czy żelowe pojawiła się stosunkowo niedawno. Jeszcze kilka lat temu hitem były tipsy i nikt nie słyszał o tych ultra wytrzymałych lakierach. Teraz sytuacja się odwróciła – mało która dziewczyna decyduje się na doklejanie sztucznych paznokci, skoro może pomalować swoje własne lub przedłużyć je za pomocą żelu i cieszyć się idealnym manicurem przez minimum 2 tygodnie (rekordzistki zdejmują hybrydę co 5 tygodni!).

Jeżeli chodzi o szkodliwość, to oczywiście tego typu produkty nie są neutralne dla płytek paznokci, ale zwykłe lakiery (a raczej zmywacz) też przecież szkodzi. Niemniej w żadnym wypadku nie namawiamy do tego rozwiązania, na które zresztą nie wszystkie nastolatki mogą sobie pozwolić ze względu na cenę. Jeśli jednak należysz do grona dziewczyn, które stać na ten ,,luksus” i chcesz zobaczyć jak Twoje paznokcie to zniosą, to w tym wpisie porównamy żel i hybrydę, żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Żel i hybryda – różnice

Hybryda to opcja dla dziewczyn, które mają mocne paznokcie, w dobrej kondycji. Nie utwardza ona płytki tak mocno, jak żel. Nie umożliwia również przedłużania paznokci, za to wygląda bardziej naturalnie (tak, jakbyśmy pomalowały paznokcie lakierem, który utrzymuje się kilka tygodni). Żel bardziej utwardza płytkę i daje możliwość przedłużenia paznokci, ale jego nałożenie zazwyczaj kosztuje nieco więcej niż w przypadku lakieru hybrydowego. Za wyższą cenę otrzymujemy jednak większą trwałość.

Żel czy hybryda – co wybrać?

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, możesz porozmawiać z kosmetyczką, która oceni kondycję Twoich paznokci i dobierze odpowiednią metodę. Jeśli obgryzasz paznokcie, to z pewnością lepszym wyborem będzie żel, dzięki któremu będziesz mogła odbudować zniszczoną płytkę. Jeśli zdecydujesz się na żel, pamiętaj, aby skorzystać z usług profesjonalnej stylistki, która zna się na tym, co robi. Niecierpliwe nastolatki powinny wybrać hybrydę, bo jej nakładanie trwa nieco krócej 🙂

Czytaj także: Jak wzmocnić włosy i paznokcie zimą?

Żel czy hybryda

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem do przedłużania lepszy jest żel, mniejsze prawdopodobieństwo, ze coś się złamie/odpadnie/pęknie itd. Ja przedluzam właśnie żelem, ale zawsze w salonie, paznokcie są bardzo trwałe i nigdy się nie zdażyło, żeby któryś nie dotrwał do kolejnej wizyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj