nietypowe zastosowania podpasek
Obraz Sookyung An z Pixabay

Dostałaś okres i nie masz przy sobie podpaski, ani wkładki, a wszystkie sklepy są zamknięte? Sprawdź, co robić w tej sytuacji!

Spytaj kogoś, czy Cię nie poratuje

Przy nieregularnych cyklach okres możne nas zaskoczyć w każdej chwili. W szkole możesz zapytać koleżanki, nauczycielkę lub higienistkę, czy mogłaby Ci pożyczyć podpaskę. W domu, jeśli wszystkie zapasy zostały wyczerpane, możesz spytać bliską sąsiadkę. Nie wstydź się, bo przecież każda kobieta ma okres, więc zrozumie Twoją sytuację.

Czym można zastąpić podpaskę?

Wata

Grubą warstwą waty lub płatków kosmetycznych możesz chwilowo zastąpić podpaskę. Jest to jednak metoda dobra na chwilę, ponieważ wata może się przesunąć lub przemoknąć. Na wszelki wypadek załóż również 1 lub 2 pary ciemnych majtek.

Aby wata wolniej przesiąkała, możesz kilka razy owinąć ją papierem toaletowym.

Tetra lub ręcznik

Pielucha z tetry lub stary ręcznik złożone kilka razy, powinny na dłuższy czas zastąpić podpaskę. Co więcej, masz możliwość wyprania materiału i użycia go po raz kolejny. Z drugiej strony użytkowanie może okazać się mało wygodne. Kilka warstw materiału może Cię uwierać albo po prostu się przesunąć podczas chodzenia.

Tampony

Mogą ich używać nawet dziewice, dlatego nie musisz się ich obawiać. Może brak podpaski to dobra okazja, żeby się przełamać i ich użyć? Przeczytaj dokładnie instrukcję – ich aplikacja wcale nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać.

Kubeczek menstruacyjny

To stosunkowo nowy produkt na rynku, który wzbudza wiele kontrowersji. Niewątpliwymi zaletami są między innymi: oszczędność pieniędzy, niwelowanie nieprzyjemnego zapachu czy większa chłonność. Dzięki temu można go nosić dłużej niż podpaski czy tampony, bo nawet do 12 godzin. Niewielki problem może stanowić aplikacja kubeczka. Produkt odradzamy również dziewicom, gdyż jego aplikacja może spowodować rozerwanie lub rozciągnięcie błony.

Aby na przyszłość uniknąć niekomfortowej sytuacji, pamiętaj, żeby zawsze nosić w torebce podpaskę na awaryjną sytuację.

nietypowe zastosowania podpasek
Obraz Sookyung An z Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj