Dowiedz się jakie kolory do siebie pasują i bez trudu układaj stylizacje!

Bezpiecznie – Biel i czerń. Razem tworzą duet idealny, dlatego ich połączenie zawsze będzie wyglądać dobrze i modnie. Z racji tego, że owe barwy wyglądają fajnie z praktycznie każdym innym kolorem, masz wolną rękę, dobierając je  do siebie.

Jak łączyć ze sobą kolory ubrań?

Ciepło – zimno.  Kolory dzielimy na barwy ciepłe (powstałe w wyniku połączenia barw: czerwonych, żółtych, pomarańczowych oraz ich kombinacji) oraz barwy zimne (kolor niebieski jest ich podstawą). Jeśli chcesz, żeby Twoja stylizacja była spójna i ładnie wyglądała, nie mieszaj ich ze sobą, ponieważ trudno jest to zrobić dobrze. Postaw albo na orzeźwiające, pobudzające – ciepłe barwy, albo na uspokajające, wyciszające i kojące – zimne.

Koło barw. To zestawienie kolorów podstawowych wraz z  ich pochodnymi oraz barwami dopełniającymi. Pozwala ono stworzyć harmonijne, jak i kontrastowe zestawienie kolorów.

Jak łączyć ze sobą kolory ubrań?

Wyróżniamy trzy rodzaje połączeń, których z powodzeniem możesz używać:

  1. Połączenie monochromatyczne, czyli po prostu dobieramy do siebie odcienie tego samego koloru;
  2. Połączenie pokrewne, czyli barwy sąsiadujące ze sobą, które doskonale do siebie pasują;
  3. Połączenie dopełniające. Znasz powiedzenie, że ,,przeciwieństwa się przyciągają”? Właśnie na tej zasadzie to działa. Łączymy kolory leżące naprzeciwko siebie.

Korzystaj z tych porad, lecz pamiętaj, że modą można się bawić, dlatego staraj się czasami zaufać własnej intuicji i eksperymentować z barwami.

Źródło zdjęć: http://weheartit.com