Zabrakło Ci zmywacza, a musisz natychmiast zmyć lakier? Sprawdź, co może Ci w tym pomóc!

Przypadki chodzą po ludziach. Choćbyśmy były nie wiadomo jak zapobiegawcze, może zdarzyć się sytuacja, że zabraknie nam zmywacza do paznokci, a sklepy będą już pozamykane. Odpryśnięty lakier wygląda nieestetycznie, więc trzeba sobie jakoś poradzić. Oto kilka sposobów, czym zastąpić zmywacz.

#1. Spirytus. Być może masz go u siebie w domu. Nalej niewielką ilość na wacik i delikatnie przetrzyj paznokcie, a lakier zejdzie. Spirytus możesz zastąpić benzyną, ale zachowaj ostrożność, gdyż obie te substancje są łatwopalne.

#2. Perfumy. Kosmetyki zawierające alkohol (a więc i niektóre dezodoranty) również mogą się okazać pomocne przy zmywaniu lakieru z paznokci, choć ich działanie będzie nieco słabsze, więc całkiem możliwe, że czynność trzeba będzie powtórzyć kilka razy.

#3. Ocet. To metoda dla dziewczyn, którym nie przeszkadza duszący zapach. Nie należy też tutaj liczyć na cuda, ale jeśli nie możesz skorzystać z innych metod to wypróbuj tę. Namocz wacik w occie i mocno przecieraj nim paznokcie.

#4. Lakier do paznokci. Tak, dobrze przeczytałaś! Możesz spróbować zmyć lakier, nakładając na paznokcie kolejną warstwę… lakieru. Ten sposób wymaga jednak skupienia i precyzji – jeśli przypadkiem ,,wyjedziesz” lakierem poza paznokieć, ciężko będzie Ci go doczyścić. Ta metoda nie sprawdzi się w przypadku wyraźnych kolorów, typu czerwień, czerń, zieleń itd, ponieważ nawet po starciu, mogą pozostać ślady na paznokciach.

#5. Papierowy pilniczek. Delikatnie spiłuj lakier z paznokcia przy pomocy papierowego pilniczka. Uważaj jednak, gdyż łatwo w ten sposób uszkodzić sobie płytkę. Jeśli nie masz w tym wprawy, rób to naprawdę powoli.

#6. Lakier do włosów. Z bliska spryskaj nim paznokieć i zanim zastygnie, szybko pocieraj lakier przy użyciu wacika. Powtarzaj czynność do skutku.

Znasz więcej sposobów na zmycie lakieru bez zmywacza? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Dlaczego moje paznokcie się łamią?

Źródło zdjęć: https://weheartit.com/

1 KOMENTARZ

  1. Mam u siebie aceton do zdejmowania hybryd, ale gdy pomaluję paznokcie zwyczajnym lakierem i nie mam zmywacza do paznokci, to używam właśnie jego ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj