Źródło: Pinterest

Poznaj prosty sposób na stworzenie swoich własnych, wyjątkowych szortów!

Mamy pełnię lata, więc może to dobry moment na to, aby odświeżyć swoje jeansowe szorty? W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić w prosty sposób!

DIY, czyli jak zrobić swoje własne unikalne szorty

#1. Znajdź dobrej jakości szorty

Przede wszystkim potrzebne Ci będą spodenki. Możesz do tego użyć jakiejś starej pary (lub kupić ją za gorsze w second handzie) lub obciąć nogawki z długich jeansów, których z jakiegoś powodu już nie nosisz. Jeansy powinny być z dobrego materiału ? na tych wykonanych ze stretchu lub z cienkiego materiału dziury niestety nie wyjdą.

#2. Użyj ostrych nożyczek

Jeśli chcesz mieć dziury w swoich spodenkach, będziesz potrzebować ostrych nożyczek. Wytnij za ich pomocą dziurę (tylko nie za dużą, bo sama jeszcze się powiększy w praniu!), a następnie jej brzegi pocieraj delikatnie pumeksem, żeby była postrzępiona.

Możesz dodatkowo wyskubać małymi nożyczkami ciemne (pionowe) włókna, tak aby powstała siatka z poziomych białych nitek.

#3. Użyj wybielacza

Jeżeli chcesz wybielić nogawki albo górną część swoich spodenek, potrzebny Ci będzie wybielacz chlorowy (np. Ace), miska z wodą i gumowe rękawiczki. Z kolei do zrobienia fantazyjnych wzorków przydadzą Ci się dodatkowo gumki recepturki.

  • Do miski wlej wodę i wybielacz w proporcjach 1:1 lub 2:1 – w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.
  • Do miski wrzuć rzecz, którą chcesz wybielić. Aby uzyskać efekt nierównomiernego wybielenia, tylko takiego w kilku miejscach, należy związać ciuch w kilku miejscach gumką recepturką. Możesz także polać wybielacz miejscowo na ubranie, dzięki czemu stworzysz wzór podobny do moro.
  • Ubranie wyciągnij z wody wtedy, kiedy efekt wyda Ci się zadowalający 🙂 Niektórym wystarczy już 10 minut, a inni są zadowoleni z efektów dopiero po 30 minutach działania wybielacza.
  • Następnie ściągnij z ubrania gumki recepturki i wypierz je kilka razy w gorącej wodzie, gdyż początkowy zapach chloru może uniemożliwiać noszenie spodenek.

UWAGA: Ważne jest, aby wszystkie powyższe czynności wykonywać w gumowych rękawiczkach, ponieważ wybielacze są substancjami żrącymi!

#4. Użyj barwników

Wybielone spodenki możesz pofarbować barwnikami, dostępnymi w każdej pasmanterii. Ich cena wynosi około 3 złotych. Aby uzyskać kolorowe ombre na spodniach należy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.

To, jak ozdobisz swoje szorty, zależy tylko od Ciebie, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia 🙂

  • Jeśli boisz się używać barwników, możesz użyć pisaków do tkanin i narysować odręcznie wzory na spodenkach albo skorzystać z gotowych szablonów.
  • Super efekt daje naszycie na jedną nogawkę spodenek lub tylne kieszenie kawałka materiału lub koronki.

#5. Doczep ćwieki

Doczepienie ćwieków jest sprawą banalną. Dostępne są one w każdej pasmanterii za niewielkie pieniądze. Aby umieścić je w równych od siebie odstępach, najlepiej wpierw narysować na spodenkach miejsca, gdzie chciałabyś je przyczepić.

Powodzenia! 🙂

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj