Mamy lato, więc może warto odświeżyć swoje jeansowe szorty? Pokażemy Wam jak to zrobić w prosty sposób!

1. Przede wszystkim musimy mieć szorty. Możemy do tego użyć jakiejś starej pary (lub kupić ją za gorsze w second handzie) lub obciąć nogawki z długich jeansów, których z jakiegoś powodu już nie nosimy 😉 Jeansy powinny być z dobrego materiału – na tych ze stretchu lub z cienkiego materiału dziury nie wyjdą.

2. Jeśli chcemy mieć dziury w naszych spodenkach, najlepiej użyć do tego nożyczek, wyciąć dziurę (tylko nie za dużą, bo sama jeszcze się powiększy w praniu!), a następnie jej brzegi pocierać pumeksem, żeby była postrzępiona.

Aby uzyskać efekt jak na powyższym zdjęciu, należy dodatkowo wyskubać małymi nożyczkami ciemne (pionowe) włókna, tak aby zrobiła się siatka z białych, poziomych nitek.

3. Jeśli chcemy wybielić nogawki lub górną część naszych spodenek, potrzebny nam będzie wybielacz chlorowy (np. Ace), miskę z wodą i gumowe rękawiczki.

Jeśli natomiast chcemy uzyskać efekt jak na poniższych zdjęciach, potrzebne nam będą dodatkowo gumki recepturki.

  • Do miski wlewamy wodę i wybielacz w proporcjach 1:1 lub 2:1 – zależy jaki efekt chcemy otrzymać.
  • Do miski wrzucamy rzecz którą chcemy wybielić. Aby uzyskać efekt nierównomiernego wybielenia, tylko takiego w kilku miejsach, należy związać nasz dżins w kilku miejsach gumką recepturką. Można także polać wybielacz miejscowo na ubranie, wtedy uzyskamy efekt podobny do moro.
  • Ubranie wyciągamy z wody wtedy kiedy efekt wyda nam sie zadowalający 🙂 niektórym wystarczy 10 min, niektórzy są zadowoleni z efektów dopiero po 30 minutach działania wybielacza.
  • Następnie ściągamy z ubrania gumki recepturki i pierzemy je kilka razy w gorącej wodzie gdyż na początku bardzo śmierdzi chlorem i nie da sie go poprostu nosić 🙂

UWAGA: Ważne jest aby wszystkie powyższe czynności wykonywać w gumowych rękawiczkach bo wybielacze są substancjami żrącymi.

4. Wybielone spodenki możemy pofarbować barwnikami, dostępnymi w każdej pasmanterii za około 3 zł. Aby uzyskać kolorowe ombre na spodniach należy postępować zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu.

To, jak ozdobimy szorty, zależy tylko od nas, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia 🙂

  • Jeśli boimy się używać barwników, możemy użyć pisaków do tkanin i narysować wzory na spodenkach lub skorzystać z gotowych szablonów.
  • Super efekt daje naszycie, na jedną nogawkę spodenek lub tylne kieszenie, kawałka materiału lub koronki.

Doczepienie ćwieków jest sprawą banalną. Dostępne są w każdej pasmanterii, za niewielkie pieniądze. Aby umieścić je w równych od siebie odstępach, najlepiej wpierw narysować na spodenkach miejsca, gdzie chcemy je umieścić.

Powodzenia! 🙂

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http:///weheartit.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here