Skuteczne sposoby na ściąganie

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje wyniki w nauce się pogorszyły? W tym wpisie znajdziesz możliwe powody, czemu tak się dzieje.

?Dlaczego gorzej się uczę?” – pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć. Wszystko ma przecież swoją przyczynę, źródło. W tym wpisie przeczytasz o rzeczach, które wpływają na efektywność naszej nauki. Może chciałabyś lepiej się uczyć albo nagle nauka gorzej Ci idzie? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie!

Dlaczego gorzej się uczę?

#1. Lenistwo –  Leniuchowanie nie pomoże Ci w zdobyciu wiedzy i dobrych wyników. Ten nawyk, jeżeli go nie zwalczysz, będzie Ci również przeszkadzał w dorosłym życiu.

#2. Brak motywacji, celu – łatwiej jest robić coś, kiedy się wie, po co to się robi. Znajdź coś, co wystarczająco zmotywuje Cię do nauki. Może to być po prostu chęć samorozwoju, albo stypendium, czy torebka, którą rodzice kupią Ci za dobre wyniki w nauce.

#3. Zbyt mało czasu i energii wykorzystanego na naukę – bez chęci i ciężkiej pracy nie osiągniesz zamierzonego celu. Jeżeli coś robisz, to przyłóż się do tego. Wydaje Ci się, że nie masz czasu na naukę? Coś takiego nie istnieje. Ucz się wszędzie tam, gdzie tylko możesz: na przerwie, w autobusie, w tramwaju. Dobrym rozwiązaniem jest słuchanie nagrań, np. ze słówkami albo oglądanie filmików na YouTube.

#4. Problemy – nie da się ukryć, że problemy i zmartwienia życia codziennego przekładają się na nasze wyniki w nauce. Postaraj się ich unikać, likwidować, rozwiązywać. Nie bierz na siebie zbyt wiele obowiązków (konkursy, olimpiady), jeżeli wiesz, że nie dasz rady im podołać.

#5. Złe towarzystwo – z kim przystajesz, takim się stajesz. Nie siedź w ławce z kimś, kto ma same jedynki i dwójki. Źle dobrane towarzystwo, które ciągnie Cię na dół, nie pomoże Ci w osiągnięciach naukowych. Nie ściągaj, bądź uczciwym uczniem, bo spisywanie to tak naprawdę oszukiwanie samego siebie. 

#6. Pozytywne nastawienie – zamiast się dołować, uśmiechnij się i zacznij działać! Pozytywne nastawienie zmienia wszystko. ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ I ĆWICZ!

#7. Brak odpoczynku – może za dużo tej nauki? Odpocznij, naładuj baterie i wróć w pełni sił! W tedy będzie lepiej. Wysypiaj się! Twój organizm tego potrzebuje, dlatego nie zabieraj mu tego! 

Czytaj także: 7 najlepszych sposobów na radzenie sobie ze szkolnym stresem

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj