Źródło: Pinterest

Bezskutecznie próbujesz schudnąć? W tym wpisie znajdziesz możliwe powody, dlaczego Ci nie wychodzi.

Odchudzanie nie wszystkim przychodzi łatwo, a zdarza się że mimo włożonego wysiłku, efektów nie widać. Jeżeli ten problem dotyczy również Ciebie, to sprawdź, co może być jego przyczyną.

Dlaczego nie możesz schudnąć?

#1. Sięgasz po przekąski

W ciągu dnia ścisła dieta i treningi, a wieczorem wędrujesz do lodówki? A może starasz się nie podjadać w nocy, ale w ciągu dnia często sięgasz po przekąski między posiłkami? Nawet te uznawane za zdrowe, w większych ilościach powodują tycie. Mamy tu na myśli między innymi suszone owoce i orzechy. Zwróć uwagę, czy jesz ich zbyt dużo.

#2. Dostarczasz organizmowi zbyt mało białka

To oczywiste, że kiedy próbujemy schudnąć, ograniczamy spożycie słodyczy i fast foodów, ale to nie zawsze wystarczy. Kolejnym krokiem jest deficyt kaloryczny, czyli dostarczamy organizmowi mniej kalorii niż jest on w stanie spalić. Aby go osiągnąć często rezygnujemy ze spożycia różnych produktów, ale może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Białko zapewnia uczucie sytości, a poza tym buduje mięśnie, a im masz ich więcej, tym Twój organizm szybciej spala kalorie.

#3. Przetrenowujesz się i/lub głodzisz

Paradoksalnie kiedy ćwiczysz zbyt intensywnie lub dostarczasz organizmowi zbyt mało kalorii, to waga stoi w miejscu, a Ty przestajesz chudnąć. Dzieje się tak dlatego, że organizm zaczyna się bronić i magazynuje zapasy tłuszczu, zamiast je spalać. Spowalnia się też metabolizm. Pamiętaj, że wszystko trzeba robić z głową i przesada w żadną stronę nie jest dobra.

#4. Jesz zbyt dużo owoców

Choć owoce są polecane osobom, które próbują schudnąć, to część z nic zawiera w sobie dużo fruktozy, czyli naturalnego cukru, której nadmiar przemienia się w tkankę tłuszczową. Z tego powodu należy jeść z umiarem suszone morele, śliwki, daktyle oraz figi, a także banany, winogrona, melony i awokado.

#5. Ważysz się, zamiast mierzyć

Jeżeli ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a waga nie maleje lub wręcz wzrasta, to może powinnaś zacząć się mierzyć? Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, ale mają mniejszą objętość. To z tego powodu Twoja sylwetka może się zmieniać, choć waga tego nie wykaże.

#6. Jesteś niecierpliwa

Być może oczekujesz widocznych efektów w zbyt krótkim czasie? Pamiętaj, że nie przytyłaś wczoraj, więc nie schudniesz jutro. Na swój wygląd pracujemy latami, dlatego cierpliwość jest tutaj wskazana.

#7. Masz problemy zdrowotne

Niektóre choroby mogą powodować problemy z odchudzaniem. Jeżeli od dłuższego czasu ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a mimo tego nie widzisz u siebie żadnej poprawy, to rozważ wizytę u lekarza i zrobienie badań, szczególnie pod kątem niedoczynności tarczycy, insulinooporności, zaburzeń hormonalnych.

Czytaj także: Kiedy jest najlepsza pora na trening??

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj