Jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka obcego?
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz 4 powody, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego.

Hiszpański to trzeci najliczniej używany język na świecie. Poprzedzają go tylko angielski oraz chiński.

Zawsze chciałaś zostać poliglotką? A może uważasz, że hiszpański po prostu ładnie brzmi? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do przeczytania poniższego wpisu, w którym znajdziesz 4 powody, dla których warto uczyć się tego języka.

 Dlaczego powinnaś zacząć uczyć się języka hiszpańskiego? 

#1. Szansa na nowe znajomości

Hiszpański jest językiem rodzinnym dla niemal 400 milionów ludzi. To znaczy, że praktycznie wszędzie (nawet w Polsce) możesz spotkać kogoś posługującego się tylko hiszpańskim, np. na zakupach czy w kinie. A teraz wyobraź sobie, że taką osobą może być szalenie przystojny Hiszpan… Brzmi wystarczająco przekonująco? 🙂

#2. Literatura

Czy wiedziałaś, że w języku hiszpańskim napisanych zostało aż 11 dzieł, których autorzy zostali laureatami Nagrody Nobla? Sporo z tych utworów posiada swoje tłumaczenie na język polski, jednakże powinnaś pamiętać, iż oryginały są zwykle sporo lepsze od tłumaczeń. Możliwość przeczytania i zrozumienia książki w wersji oryginalnej sprawi Ci ogromną satysfakcję.

#3. Hiszpańska muzyka

Coraz więcej hiszpańskojęzycznych wykonawców zyskuje na popularności. Ich utwory lecą w każdej radiostacji. Wśród najpopularniejszych wokalistów śmiało można wymienić na przykład Jennifer Lopez, Shakirę i Álvaro Soler’a.

#4. Po hiszpańsku mówi się w aż 135 krajach

Hiszpański jest językiem urzędowym w ponad 20 krajach (m.in. w Hiszpanii, Meksyku i Kolumbii). Ponadto, hiszpański często używany jest w krajach, w których nie ma statusu języka urzędowego. Tak właśnie jest na przykład w USA. Zatem jeśli lubisz podróżować, język hiszpański z pewnością Ci się przyda.

Uczysz się już hiszpańskiego, a może dopiero zastanawiasz się nad podjęciem nauki tego języka? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 5 powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia dodatkowe

boję się jeździć autem
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj