Rozstałaś się z chłopakiem i nie możesz o nim zapomnieć? Sprawdź, dlaczego powinnaś to zrobić!

Rozstania nigdy nie są łatwe, bez względu na to, kto je inicjuje. Jeśli jakiś czas temu zakończyłaś związek, to pewnie wiesz o czym mówimy. Nie ma to większego znaczenia czy zostałaś porzucona, czy to Ty byłaś stroną ,,porzucającą” – nie jest łatwo tak po prosu wymazać z pamięci kogoś, kto kiedyś był nam bliski. Trzeba jednak umieć oddzielić przeszłość grubą linią i zacząć życie od nowa. W tym wpisie postaramy się przekonać Ciebie, dlatego powinnaś zapomnieć o swoim byłym.

Dlaczego powinnaś zapomnieć o swoim byłym?

Być może nie widzisz niczego złego w rozpamiętywaniu przeszłości, ale tak naprawdę to nie ma najmniejszego sensu. To co było, już nie wróci i musisz się z tym pogodzić. Dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz mogła być szczęśliwa.

Jeśli nie ,,wyleczysz się” z byłego chłopaka, to ciężko będzie Ci stworzyć nowy związek. Zamiast skupić się na budowaniu swojego szczęścia z kimś innym, będziesz cały czas wracać myślami do tego, co już minęło. Ucierpi na tym również Twój nowy chłopak, który szybko zauważy, że jest tylko pocieszycielem i wypełnieniem pustki, którą masz w sercu. Mało kto jest w stanie to znieść, dlatego nie zdziw się, jeśli Twój nowy związek tego nie przetrwa.

Śledzenie byłego chłopaka (np. poprzez social media) powoduje jedynie rozdrapywanie na nowo ran. Jeśli on zaczął na nowo układać sobie życie, to jeśli nie jest Ci już całkowicie obojętny, to z pewnością poczujesz się nieswojo. Naprawdę nie potrzebujesz porównywania się do jego nowej wybranki, ani udowadniania sobie że masz ciekawsze i szczęśliwsze życie niż on. Po prostu żyj swoim życiem i daj mu robić to samo.

Pogódź się z przeszłością i uświadom sobie, że to co było, już nie wróci. Spróbuj zmienić swoje myślenie. Rozstanie dało Ci szansę na poznanie kogoś nowego, lepszego. Gdyby poprzedni związek był dobry, nadal by trwał. Zamiast wspominać dobre momenty, skup się na tych złych – będzie Ci łatwiej zostawić przeszłość za sobą.

Czytaj także: Związek z byłym chłopakiem – za i przeciw

jak zapomnieć o byłym

Źródło zdjęć: http://tumblr.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj