Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tak wiele z nas boi się być sobą? W tym wpisie znajdziesz naszą teorię na ten temat!

Czy zastanawiałaś się kiedyś, kim jesteś? I czy na pewno jesteś sobą? Te pytania na pewno nurtują wiele nastolatek i nieco starszych osób.

Często nie wiemy, kim w ogóle jesteśmy lub jakie jesteśmy. Bywa również i tak, że prawie w ogóle siebie nie znamy! Nie znamy swoich emocji i nie potrafimy ich nazwać. Nie mówimy o tym co czujemy, hamujemy się, nawet jeśli to, co chcemy powiedzieć, nie zrobi nikomu krzywdy. Nie znamy swoich zainteresowań, upodobań, pasji, marzeń. Podążamy ślepo za tłumem, za modą… Nawet jeżeli czujemy, że to do nas nie pasuje. Czemu tak się dzieje?

Może po prostu się boimy? Strach przed oceną innych, nas paraliżuje. Boimy się, że wezmą nas za dziwaczki, a może nawet za egoistki? Ale czy mówienie o sobie, o swoich uczuciach, sukcesach i porażkach to egoizm? Naszym zdaniem nie!

O ile nie idziesz po trupach do celu, jesteś dobra dla innych, pomagasz innym i nie zatruwasz nikomu życia, to raczej egoistką nie jesteś. A dbać o siebie musisz, bo jak masz dobrze funkcjonować i pomagać innym, gdy nie będziesz czuła się dobrze? Pamiętaj, że nikt nie zadba o Ciebie tak dobrze, jak Ty sama.

Nie wydaje Ci się, że wiele z nas mimo młodości boi się swojego „dzikiego ja” i swojej spontaniczności? Masz ochotę iść sama na spacer/rower a boisz się, że ludzie wezmą Cię za dziwaka bez znajomych? A może masz wielką ochotę tańczyć na imprezie, ale jakoś się hamujesz i wstydzisz? A może jesteś fanką muzyki afrykańskiej, ale nikomu o tym nie mówisz, bo się boisz ich reakcji? Nie szkoda Ci życia na zamartwianie się oceną innych? Przecież nie ma nic złego w samotnym spacerze, ani w radosnym tańcu czy słuchaniu ulubionej muzyki.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię