W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, dlaczego warto biegać.

Założymy się, że wiele z Was biega, ale czy na pewno wiecie, jakie korzyści można z tego czerpać? Jeśli nie, to ten wpis jest właśnie dla Was.

Korzyści wynikające z biegania

#1. Bieganie pomaga zgubić zbędne kilogramy

Jeśli postanowiłyście sobie, że chcecie schudnąć do wakacji, to mamy dla Was dobre wieści. Bieganie może Wam w tym pomóc! Podczas godzinnego biegu można spalić nawet do 900 kcal!

#2. Bieganie podkręca metabolizm

Słyszałyście kiedyś o czymś takim jak podkręcony metabolizm i spalanie kalorii jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń? Z pewności tak. Bieganie jest jednym z takich ćwiczeń, które znakomicie podkręcają nasz metabolizm. Wystarczy biegać interwałowo (raz szybko, raz wolno i tak na zmianę).

#3. Bieganie dodaje energii

W trakcie biegania najczęściej towarzyszy nam uczucie ogromnego zmęczenia i nierzadko mamy wrażenie, że nie mamy już więcej siły. Jednak tuż po zakończeniu biegania i odpoczęciu przez chwilkę, możemy poczuć napływającą energię. Tak właśnie działają endorfiny w naszym organizmie.

#4. Bieganie dodaje pewności siebie

Chcecie wiedzieć jak? Otóż, kiedy kończycie trening i wykonałyście taką trasę, jak zaplanowałyście sobie wcześniej, czujecie że możecie osiągnąć o wiele więcej. Macie prawo być dumne z siebie, bo przecież udało Wam się przebiec tyle, ile chciałyście. Takie małe osiągniecie, a daje tyle szczęścia.

Polecamy: Trening na kondycję

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj