trening z przyjaciółką
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/528610075006474467

Zastanawiasz się, czy zacząć ćwiczyć razem ze swoją przyjaciółką? W tym wpisie postaramy się przekonać Cię, że to świetny pomysł!

Kiedy lato się kończy, dni stają się coraz krótsze, a temperatury za oknem coraz niższe, wiele osób zaczyna rozważać wykupienie karnetu na siłowni. Ty także należysz do tej grupy? W dzisiejszym wpisie udowodnimy Cię, że nie tylko powinnaś to zrobić, ale na dodatek warto namówić na to samo jakąś koleżankę!

Dlaczego warto trenować z przyjaciółką?

#1. Będziecie się wzajemnie motywować

Często zdarza się, że mimo wykupionego karnetu, zaczynamy szukać różnych wymówek, aby nie wychodzić z domu. Świadomość, że przyjaciółka idzie ćwiczyć, może być dodatkową motywacją, aby pojawić się na siłowni.

Wzajemna motywacja może dotyczyć również efektów ćwiczeń – widząc, jak prezentuje się Twoja koleżanka, możesz mieć jeszcze więcej samozaparcia, aby regularnie odbywać treningi i trzymać się zdrowej diety.

#2. Spędzicie razem więcej czasu

Trenowanie wraz z przyjaciółką, to świetna okazja, żeby spędzić razem czas i dzięki temu połączyć przyjemne z pożytecznym. Będziecie mogły jednocześnie ćwiczyć i plotkować, a czas spędzony na siłowni będzie Wam mijał znacznie szybciej.

#3. Zaoszczędzicie pieniądze

Wiele siłowni oferuje różne promocje, aby przyciągnąć nowych klientów i daje zniżki na karnety, w zamian za przyprowadzenie ze sobą drugiej osoby. Zaoszczędzone pieniądze możecie wydać podczas shoppingu 🙂

#4. Będzie Wam raźniej

Początki na siłowni bywają trudne, szczególnie kiedy nie wiemy, jak działają konkretne maszyny. Oczywiście od tego są instruktorzy, aby poprosić ich o pomoc, ale razem z pewnością będziecie czuć się lepiej.

#5. Możecie sobie pomagać w ćwiczeniach

Niektóre ćwiczenia wymagają asysty drugiej osoby. Chodząc na siłownię samemu, trzeba z nich zrezygnować, ale kiedy decydujemy się trenować w towarzystwie, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Polecamy: Kiedy jest najlepsza pora na trening??

trening z przyjaciółką
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/199495458481642509/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj