Jak wstawać wcześniej rano?
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziecie 5 ciekawostek na temat snu.

Sen jest nam niezbędny do życia. Im jesteśmy starsi, tym nasze zapotrzebowanie na sen maleje, ale nawet w wieku dorosłym ilość przespanych godzin w ciągu doby nie powinna być mniejsza niż 6. W tym wpisie przedstawimy Wam 5 ciekawostek dotyczących snu. Zapraszamy!

5 ciekawostek na temat snu

#1. Śnimy każdej nocy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że śnimy co noc. Najczęściej jednak w ciągu 5 minut od momentu przebudzenia zapominamy około 50% naszych sennych wspomnień. Po upływie 10 minut nie pamiętamy już 90% naszych snów.

#2. Śnimy o osobach, które znamy

W naszych snach pojawiają się jedynie twarze osób, które już kiedyś widzieliśmy, nawet jeśli ich nie pamiętamy. Nasz mózg nie potrafi wymyślać nowych twarzy.

#3. Sny wyrażają nasze emocje

Nasze sny odzwierciedlają emocje, które odczuwamy na jawie. Uczuciem, które pojawia się najczęściej jest strach. Zazwyczaj dzieje się tak, że zapamiętujemy sny, w których dominują negatywne emocje.

#4. Nie tylko ludzie śn

Przeprowadzono specjalne badania, które wykazały, że nie tylko ludzie mają sny. Zwierzęta również śnią. Jak wynika z przeprowadzonych badań, zwierzęta wytwarzają taki sam rodzaj fal mózgowych, co ludzie.

#5. W czasie snu można przeżyć orgazm

W snach można nie tylko uprawiać seks, ale również doświadczyć orgazmu. Uczucie to bywa równie intensywne, co na żywo.

Polecamy: Jak dbać o włosy podczas snu?

Jak wstawać wcześniej rano?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj