Masz problem z podwójnym podbródkiem? Podpowiemy Ci jak się go pozbyć!

Drugi podbródek – jak się go pozbyć?

Skąd bierze się drugi podbródek?

Wbrew pozorom nie jest on znakiem rozpoznawczym jedynie osób otyłych. Jego występowanie może być uwarunkowane genetycznie, a także być wynikiem nieprawidłowej postawy, czyli garbienia się i chodzenia z opuszczoną głową, co powoduje utratę sprężystości mięśni szyi i rozrastanie się komórek tłuszczowych w tkankach. Drugi podbródek może również pojawić się z powodu częstych wizyt na solarium i wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, które powodują utratę elastyczności skóry.

Jak zwalczyć drugi podbródek:

Zmiana postawy. Wyprostuj się! Pamiętaj o tym zarówno podczas chodzenia, jak i oglądania telewizji czy siedzenia przy komputerze. Zrezygnuj również z kilku poduszek i zamień je na małego jaśka (najlepiej twardego).

Ćwiczenia. Ćwicz mięśnie szyi i dolnych partii twarzy. Stań przed lustrem i głośno wymawiaj po kolei samogłoski o, u, x lub u, i, o, a, e. Samogłoski wymawiaj wyraźnie, ważne, żeby usta były maksymalnie zaangażowane, tak abyś czuła jak naciągają się dolne mięśnie twarzy. Codziennie, przez 5 minut trzymaj głowę odchyloną maksymalnie do tyłu, możesz również ułożyć usta w tzw. dziubek i ,,całować niebo”. Kolejnym ćwiczeniem jest powolne obracanie głowy w prawo, lewo, w górę i w dół. Dobrym ćwiczeniem jest też wyciąganie języka i unoszenie jego końcówki najwyżej do góry, napinając jednocześnie mięśnie. Wytrzymaj tak 15 sekund. Ćwiczenia powtarzaj kilka razy dziennie.

Masaż. Wykonuj go szorstką, kąpielową rękawicą lub poszczypuj palcami podbródek.

Kompres. Raz w tygodniu zaparz siemię lniane w dwóch szklankach wrzącej wody. Po wystygnięciu naparu, zanurz w nim gazę i owiń szyję na 30 minut.

Kremy. Aby nie doprowadzić do zwiotczenia skóry, smaruj ją ujędrniającym balsamem.

Dieta. To co jemy ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Wprowadź do jadłospisu świeże warzywa i owoce, ryby, chude mięso i produkty pełnoziarniste. Zrezygnuj natomiast z rzeczy tłustych i słodyczy.

Drugi podbródek - jak się go pozbyć?

Źródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj