Marzysz o grubych, podkręconych i naprawdę dłuuugich rzęsach? Poznaj nasze proste triki, aby uzyskać efekt sztucznych rzęs!

Chciałabyś mieć długie, gęste rzęsy, ale nie zdecydowałabyś się na doczepienie sztucznych włosków? To nie będzie konieczne. Dzięki naszym prostym trikom, uzyskasz efekt sztucznych rzęs! Sprawdź koniecznie!

Efekt sztucznych rzęs za pomocą kilku prostych trików!

Rozczesz rzęsy

Przed każdym malowaniem, koniecznie rozczesz rzęsy (możesz do tego użyć starej szczoteczki po maskarze lub kupić specjalną w drogerii). Dzięki temu łatwiej nałożysz tusz i dokładniej pokryje on włoski.

Na początek zalotka

Podkręci włoski, a także sprawi, że będą one wyglądać na dłuższe i grubsze. Dokładną instrukcję, jak poprawnie używać zalotki, znajdziesz we wpisie: Jak poprawnie używać zalotki?

Użyj talku

Pomaluj rzęsy tuszem, a następnie na mokre jeszcze włoski, nałóż talk (możesz sobie pomóc patyczkiem higienicznym) i pomaluj rzęsy jeszcze raz. Dzięki temu uzyskasz efekt sztucznych rzęs!

Użyj eyelinera lub kredki

Narysuj kreskę u nasady rzęs, dzięki czemu optycznie zagęścisz włoski. Ważne, aby kreska nie była znacznie dłuższa niż linia rzęs.

Zastosuj olejek rycynowy

Zaprzyjaźnij się z nim, bo potrafi zdziałać cuda! Kosztuje niewiele i możesz używać go stosować bez przerwy (większość odżywek należy po jakimś czasie odstawić). Nałóż odrobinę olejku  nasady rzęs i uważaj, żeby nie dostał się on do oczu. Najlepiej stosować na noc.

#1. Super trik!

Jeśli chcesz optycznie ,,otworzyć” oko (aby wyglądało na większe), pomaluj tylko górną linię rzęs! Dolne i tak delikatnie zabarwią się podczas mrugania, gdy maskara jeszcze nie zaschnie.

#2. Super trik!

Aby jeszcze bardziej wydłużyć górne rzęsy, maluj je nie tylko od spodu, ale również od góry! Szczególnie końcówki rzęs będą dzięki temu trikowi wyraźnie dłuższe!

#3. Super trik!

Jeśli chcesz pogrubić rzęsy, używając maskary nie wykonuj jedynie ruchów z dołu do góry, ale przesuwając tusz od nasady, po końce włosków, wykonuj dodatkowo ruchy w prawo i w lewo (zygzakiem).

Czytaj także: Najlepsze odżywki do rzęs – nasz ranking

Efekt sztucznych rzęs

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj