Jakich sekretów lepiej jest nie wyjawiać rodzicom? Oto kilka przykładów!

Szczerość nie zawsze popłaca, o czym pewnie większość z Was zdążyła się już kiedyś przekonać. Nie inaczej jest w przypadku rodziców. Nikogo oczywiście nie zachęcamy do kłamstwa, ale czasami lepiej jest pewne rzeczy przemilczeć. Jak to się mówi ,,im mniej wiesz, tym lepiej śpisz” – zadbaj o spokojny sen Twoich rodziców 🙂

Czego nie mówić rodzicom?

#1. Doświadczenie łóżkowe

Nawet najbardziej wyluzowani rodzice na świecie, mogą mieć problem z tym, że ich córka nie jest już dziewicą. Jeśli nie masz pewności jak zareagują na tę wiadomość, to lepiej oszczędź im tego. Chyba, że chcesz, aby mama zaprowadziła Cię do ginekologa – w tym wypadku szczerość jest jak najbardziej wskazana (ale szczegółów zdradzać nie musisz 🙂

#2. Zła ocena

Czasami rodzice na wieść o złych stopniach, reagują… źle. Jeśli wiesz, że niedługo będziesz miała możliwość poprawy negatywnej oceny, to lepiej zachowaj tę wiadomość dla siebie. Po co masz ich niepotrzebnie denerwować, skoro zamierzasz ,,wymazać” ten zły stopień i zastąpić go lepszym?

#3. Pierwsze piwo / papieros

Pewnie już to słyszałaś, że picie piwa i palenie papierosów nie zrobi z Ciebie dorosłej, więc nie będziemy się powtarzać. Większość nastolatek próbuje używek przed osiągnięciem pełnoletności i nic na to nie poradzimy. Jeśli należysz do tej grupy to niekoniecznie powinnaś chwalić się tym rodzicom.

#4. Kłótnia z chłopakiem

Być może Twoi rodzice uwielbiają Twojego chłopaka, ale to Ty go kochasz. Jeśli będziesz zdradzać wszystkie szczegóły Waszych sprzeczek i stawiać swojego ukochanego w złym świetle, to nie zdziw się, jeśli stosunek Twoich rodziców wobec niego, się zmieni. Ty szybko zapomnisz wszystkie złe rzeczy, ale oni nie będą potrafili wymazać tego z pamięci tak łatwo. Zanim postanowisz ,,zemścić się” na swoim chłopaku, zastanów się, czy naprawdę warto.

#5. Sekrety Twoich znajomych

Jeśli Twoi rodzice są mistrzami dyskrecji to nie powinno być problemu. Nie zawsze jednak warto tak ryzykować. Nie chciałabyś przecież znaleźć się w sytuacji, gdy przyjaciółka Cię odwiedza, a Twoja mama pyta ją czy jej rodzice już się pogodzili, prawda? Czasami bezpieczniej jest się zwierzyć pamiętnikowi.

Czytaj także: Jak dogadać się z rodzicami?

Czego lepiej nie mówić rodzicom?Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj