Masz dość ciągłych kłótni i pretensji? Sprawdź, jak dogadać się z rodzicami.

Co najczęściej bywa powodem konfliktów? 

  • Godzina powrotu do domu;
  • Prywatność (a raczej jej brak);
  • Chęć bycia niezależnym;
  • Ubiór;
  • Znajomi.

Jak się dogadać z rodzicami?

Rozmawiaj. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przedyskutowanie problemu. Czasami jeden raz to za mało, dlatego nie poddawaj się od razu. Ważne też, aby nie dać się ponieść emocjom. Jeśli widzisz, że któreś z rodziców (lub Ty sama) ponosi głos i jest zdenerwowane, po prostu zróbcie chwilę przerwy lub spróbujcie się wzajemnie uspokoić. Przecież wszystkim Wam zależy na osiągnięciu porozumienia, a emocje nie są dobrym doradcą.

Trzymaj nerwy na wodzy. Jeśli będziesz się denerwować, na pewno nie uda Ci się dogadać z rodzicami. Choć czasem bywa to trudne, postaraj się zawsze być spokojna i opanowana. Czasami trzeba coś wytłumaczyć parę razy, zanim druga strona zrozumie, o co nam dokładnie chodzi.

Szanuj swoich rodziców. Możesz nie zgadzać się ze wszystkimi poglądami Twoich rodziców, jednak musisz ich szanować. Przede wszystkim dlatego, że są od Ciebie starsi, a ponadto odpowiadają oni za Ciebie, do momentu aż nie osiągniesz pełnoletności.

Czytaj dalej:

5 KOMENTARZE

  1. Moim rodzicom głównie chodzi o szkołę i oceny tylko nie wiem dlaczego mówią mi gdy dostanę 3 lub 4 że nie dostane się do wymarzonego liceum … ( co roku zdaje z czerwonym paskiem). Nie wiem jak już mam z nimi rozmawiać :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here