Źródło: Pinterest

Poznaj 7 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie pieniędzy!

Starasz się oszczędzać, ale zawsze jesteś pod kreską? Nie wiesz na co trwonisz pieniądze i chciałabyś to zmienić? W tym wpisie znajdziesz 7 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie.

Jak w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze?

#1. Ogranicz picie kawy na mieście

Blisko 11 zł za małe latte w Twojej ulubionej kawiarni to chyba dość dużo, nie sądzisz? Czy nie lepiej byłoby zaprosić przyjaciółkę do siebie lub spotkać się u niej w domu? Jeżeli pijesz kawę na mieście średnio 1 w tygodniu, to miesięcznie wydajesz na nią prawie 50 złotych!

#2. Nie jedz poza domem

Jedzenie na mieście jest albo drogie, albo niezdrowe, dlatego zacznij przygotowywać posiłki samodzielnie w domu. Twój organizm oraz portfel z pewnością Ci za to podziękują.

#3. Zrezygnuj ze słodyczy i gazowanych napojów

Może i nie kosztują one wiele, jednak jeśli codziennie wydajesz na nie pieniądze, to szybko uzbiera się z nich niezła sumka. Poza tym chyba nie musimy przypominać, że te produkty zawierają masę cukru, od którego się tyje. To z kolei generuje kolejne wydatki, np. na siłownię.

#4. Zorganizuj z przyjaciółkami wymianę ubrań

Na pewno masz w swojej szafie dużo ubrań, których już nie nosisz (być może niektóre z nich mają nawet wciąż metki). Może warto zorganizować wymianę z przyjaciółkami, które zapewne także mają mają w swoich szafach takie zalegające ubrania. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

#5. Zamiast kupować w sieciówkach, odwiedź second handy

Jeżeli jeszcze nigdy nie byłaś w lumpeksie, to koniecznie się tam wybierz! W takich miejscach często można znaleźć prawdziwe perełki za grosze. Nierzadko można też trafić na całkowicie nowe ubrania, które nadal mają doczepione metki! To jak, skusisz się? 🙂

#6. Nie kupuj nowych książek

Załóż kartę czytelnika w bibliotece albo pożyczaj książki od znajomych. Jeśli marzysz o jakieś książce, to zamiast samej ją kupować, poproś o nią rodziców na urodziny czy inną okazję 🙂 Możesz też namówić koleżanki, aby kupować książki wspólnie.

#7. Zrezygnuj z kina w weekendy

W soboty oraz niedziele ceny biletów są najwyższe, dlatego warto chodzić na seanse w ciągu tygodnia albo oglądać filmy w Internecie.

Czytaj także: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Jak w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze?Źródło zdjęć: https://www.pexels.comhttp://weheartit.com

8 KOMENTARZE

  1. Czy jest szansa na pojawienie się postu odnośnie zarabiania pieniędzy, przez osoby niepełnoletnie np. rozdawanie ulotek itp?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj