Zobacz 7 sprawdzonych porad jak w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze!

Ogranicz picie kawy na mieście. Blisko 11 zł za małe latte w Twojej ulubionej kawiarni to chyba dość dużo, nie sądzisz? Czy nie lepiej byłoby zaprosić przyjaciółkę do siebie lub spotkać się u niej w domu? Jeśli pijesz kawę na mieście 1 w tygodniu to miesięcznie wydajesz prawie 50 zł!

Nie jedz poza domem. Jedzenie na mieście jest albo drogie albo niezdrowe, dlatego zacznij przygotowywać posiłki w domu, a Twój organizm i portfel Ci za to podziękują.

Zrezygnuj ze słodyczy i gazowanych napojów. Może i nie kosztują one wiele, jednak jeśli codziennie wydajesz na nie pieniądze, to może się z tego uzbierać niezła sumka. Poza tym chyba nie musimy przypominać, że te produkty zawierają masę cukru, od którego się tyje. I wtedy pojawiają się kolejne wydatki, np. na siłownię.

Zorganizuj z przyjaciółkami wymianę ubrań. Na pewno masz dużo ubrań, których już nie nosisz (być może niektóre z nich mają wciąż metki). Może warto zorganizować wymianę z przyjaciółkami, które pewnie też mają takie zalegające w szafie ubrania. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Czytaj dalej:

6 KOMENTARZE

  1. Czy jest szansa na pojawienie się postu odnośnie zarabiania pieniędzy, przez osoby niepełnoletnie np. rozdawanie ulotek itp?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię