ideał dziewczyny według chłopców
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę G!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę G!

Gabriela

Gabriela pracuje w cieniu innych i wykonuje pracę od zaplecza, nie czuje się jednak osobą drugoplanową. Nie da sobą pomiatać. Posiada spokojny charakter oraz interesującą osobowość, co wprowadza zrównoważony dynamizm do jej osobowości. Gabriela jest przy tym bardzo zasadnicza i zawsze wie, co robi. Nie jest jednak typem przywódcy ani karierowicza. Roztacza wokół siebie atmosferę domowego ciepła i bezpieczeństwa. Lubi przebywać w dobrym towarzystwie, dlatego otacza się stałym gronem przyjaciół. Wszystkich zaraża optymizmem. Chętnie pomaga nawet nieznajomym, angażując się w sprawy innych całą sobą. Spokojna i stateczna na co dzień, bywa wulkanem nie do poskromienia w sferze uczuć. Nie prędko zakłada rodzinę.

Genowefa

Imię pochodzi z języków romańsko-celtycko-germańskich, a znaczy – kobieta szlachetnego rodu. Osoba z tym imieniem jest subtelna, szlachetna, dystyngowana, dbająca o swoją reputację, własny dom, dobre imię rodziny. W działaniu jest odważna, dlatego często trafia do dyplomacji. Jest niezależna, czasem robi wrażenie jakby mało siebie ceniła. Wyżej ceni ideały, którym służy. Uwielbia kolor błękitny, kocha muzykę, ceni dobre sztuki teatralne. Ponad wszystko przedkłada spokój rodzinny, ucieka od zgiełkowych sytuacji. Jest patriotką.

Gertruda

Wyraz pochodzenia staroniemieckiego. Oznacza on analityczny, metodyczny, żądny władzy typ kobiety. Nie narzuca się otoczeniu. Ubiera się gustownie i lubuje się w pastelowych kolorach.

Gosia (Małgorzata)

To choleryczka o dużej impulsywności. Przy niej sprawdza się powiedzenie, iż kobieta zmienną jest. Byle co ją płoszy, wiele porusza i łatwo ją zranić. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi gwałtownie zareagować. Posiada chwiejny charakter – chętnie się angażuje, ale łatwo zniechęca, do tego jest wrażliwa na niepowodzenia. To również niezwykle odważna kobieta lubiąca przygody i podróże. Posiada grono licznych i oddanych przyjaciół. Uwielbia organizować wymyślne przyjęcia oraz samej w takich uczestniczyć. Bywa jednak, iż zamyka się w sobie i odcina na jakiś czas od otoczenia. Jest zdecydowanie rodzinną kobietą, często nie ma jednak szczęścia w miłości.

Grażyna

Jest osobą dobrą i wrażliwą na problemy innych. Ma bardzo sympatyczny sposób bycia – jest miłą, uśmiechniętą i wdzięczną kobietą. Przejmuje się losem otaczających ją ludzi i zawsze chętnie pomaga innym. Jest także ambitna i bardzo skrupulatna. Wszystko planuje z najmniejszymi szczegółami. Ciężko pracuje na swój sukces, ale zna własne możliwości i umiejętnie je wykorzystuje. Odnajduje się w świecie nauki. To intelektualistka, której dociekliwość przydaje się w prowadzonych badaniach. Grażyna to kobieta fascynującą, otoczoną swoistą aurą tajemniczości. Nie narzeka na brak znajomych oraz adoratorów. Opiekuje się bliskimi, a wobec partnera życiowego pozostaje wierna i czuła.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę P!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj