Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę R!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę R!

Regina

Regina to kobieta odziana w królewski majestat, zaszczyty, sukcesy. Potrzebuje do życia wielbicieli oraz publiczności. Ma władczy charakter, energiczne usposobienie i wiele ambicji. Do tego przeważnie jest dumna oraz wyniosła. Lubi się wywyższać. Dąży tym samym do osiągnięcia godnego, kierowniczego stanowiska. Na brak elokwencji oraz pomysłów nie narzeka. A nawet jeśli spotka ją porażka to z siebie jest zadowolona a winę zgania na innych. Nigdy w siebie nie wątpi, ale brak jej pełnej konsekwencji oraz wytrwałości. Wobec ludzi przeważnie jest oschła i roszczeniowa. Mężczyzn z trudem obdarza zaufaniem.

Renata

Posiada dość zrównoważony charakter, najczęściej jest miła i wesoła, ale potrafi nagle wybuchnąć i dotkliwie zranić słowami. Żyje bardzo intensywnie. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje po cichu i wytrwale, aż udaje jej się pokonać przeszkody i osiągnąć cel. Jest prawdziwą perfekcjonistką z niebagatelnymi pomysłami. Niestety to bardzo pamiętliwa osoba. Cierpliwie czeka, nawet latami, na dogodną chwilę do rewanżu. Przyjaciółką, jeśli zostaje, to na zawsze. Potrafi szybko i trafnie ocenić człowieka, dzięki zaskakującej intuicji. Lubi błyszczeć w towarzystwie, przyjmować wystawnie gości i wywierać piorunujące wrażenie. Renata to ponadto kobieta zmysłowa i pełna kokieterii.

Roksana

Roksana to pełna wdzięku, zawsze radosna i tryskająca pomysłami szczęściara. Z zapałem zabiera się do działania, a czego nie ruszy – odnosi sukces. Wie, jak walczyć o swoje i potrafi postępować z ludźmi w każdej sytuacji. Odważnie kroczy przez świat z wiarą we własne możliwości i chętnie podejmując ryzyko. Bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i nie znosi narzekania. Chętnie pomaga i daje dobre rady. Nie narzeka na brak znajomych, gdyż jest sympatyczna i otwarta na ludzi. Lubi aktywnie spędzać czas i nie znosi bezczynności. Potrzebuje się wyszaleć, zapominając na chwilę o problemach, ale nie unika ich. Zdarza jej się płakać w samotności. Ciężko znosi krytykę, ale nie daje tego po sobie poznać. Jest wrażliwa i delikatna.

Róża

Rywalizacja to stały element jej życia a los nie oszczędza Róży. Wiecznie zatem gdzieś goni i walczy. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, kocha działanie. Róża jest bardzo ambitną i zdecydowaną kobietą, która chętnie przejmie władzę. Ciężko ją powstrzymać, zrozumieć i przewidzieć. Chadza wyłącznie swoimi drogami, często podejmując ryzyko. Wychodzi cało ze swoich przedsięwzięć i zbiera liczne pochwały. Z krytyką należy przy niej uważać. Daje się nieraz we znaki otoczeniu przez swój upór i konieczność wypowiedzenia ostatniego słowa. Jest jednak bardzo lubiana, gdyż emanuje z niej zaraźliwa radość życia.

Rozalia

To bardzo aktywna, niezależna i pewna siebie osoba. Docenia też swobodę myśli. Kobieta wulkan, po której nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać. Nie panuje nad swoimi emocjami, ale nie jest choleryczką. Działanie stanowi sens jej życia, dlatego angażuje się w co tylko może. Posiada przy tym bystry i przenikliwy umysł. Wtyka także nos we wszystkie sprawy dokoła, chętnie uczestnicząc w życiu swoich znajomych. Zaraża entuzjazmem oraz radością życia. Niestety z trudem przywiązuje się do osób lub miejsc, dlatego często zmienia towarzystwo. Zdarza się jej wywoływać spory i nieporozumienia.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię lub imię Twojego ukochanego? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę G!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj