Chciałabyś dorobić do kieszonkowego, ale nie jesteś jeszcze pełnoletnia? Sprawdź nasze sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Chociaż mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, to nie da się ukryć, że dzięki nim żyje się łatwiej. Nastolatki, które nie mogą liczyć na finansowe wsparcie rodziców, muszą radzić sobie same. Nawet, jeżeli nie ukończyłaś jeszcze 18 lat, możesz zacząć zarabiać. W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka sposobów, które Ci to umożliwią.

Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Jeśli masz mniej niż 16 lat

Już w wieku 13 lat można zawierać ustne lub pisemne umowy za zgodą rodziców (poniżej tego wieku mogą to zrobić prawni opiekunowie). Ograniczenia prawne uniemożliwiają jednak podjęcie pracy na etat, w związku z tym pozostaje praca fizyczna. Najlepiej będzie popytać wśród rodziny lub sąsiadów, czy nie potrzebują pomocy przy:
– sprzątaniu,
– myciu samochodów,
– wyprowadzaniu psów,
– koszeniu trawy (latem),
– odśnieżaniu (zimą).

Możesz też poszukać dorywczej pracy (najlepiej na wakacje), takiej jak:
– roznoszenie ulotek;
– zbieranie owoców.

Inne pomysły na zarobienie pieniędzy:

– Możesz spróbować sprzedaży przez Internet. Szczególnie, jeśli masz zdolności manualne, możesz zacząć tworzyć, np. biżuterię, ozdobne kartki okolicznościowe lub przerabiać ubrania;

Blog / kanał na YouTube. Wbrew pozorom nie jest to jednak takie proste: musisz mieć na siebie pomysł i siłę przebicia, ponieważ konkurencja jest ogromna. Ponadto zakładanie bloga lub nagrywanie filmików powinno wynikać z Twojej pasji – jeśli będziesz robić to jedynie dla pieniędzy, szybko skończą Ci się pomysły i nie będziesz autentyczna w tym, co robisz. Ludzie szybko to wyczują i stracisz obserwatorów;

Konsultantka, np. firmy Avon lub Oriflame. Co prawda, żeby podpisać umowę, musisz mieć ukończone 18 lat, jednak możesz poprosić mamę albo starszą siostrę, by zrobiła to za Ciebie. Kiedy ukończysz 18 lat, po prostu przepisze na Ciebie umowę wraz ze wszystkimi osiągnięciami.

Jeśli masz więcej niż 16 lat

Możesz starać się już o pracę na etat, dlatego masz więcej możliwości zarobku. Zazwyczaj są to lekkie prace fizyczne albo biurowe (na zasadzie stażu i przyuczenia do zawodu). Jeśli chodzi o prace fizyczne, to zwiększone zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych jest, np. przed świętami, dlatego warto przeglądać lokalne ogłoszenia w gazetach i Internecie.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zarobić pieniądze?

– Jeśli jesteś dobra np. z angielskiego, możesz udzielać korepetycji;
– Na lato możesz zatrudnić się z McDonald’s lub popytać w innych restauracjach, czy nie potrzebują pomocy.

Pamiętaj, żeby o wszystkich zarobionych pieniądzach informować rodziców, ponieważ może być konieczne odprowadzenie podatku z tytułu Twojego przychodu!

Polecamy: Jak w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze?

Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!
Źródło: Pexels

6 KOMENTARZE

  1. Nawet na zmywak nie łatwo się dostać jak nie jest się pełnoletnim, najlepiej w domu w ciepełku siedząc wypełniać ankiety, bo roznoszenie ulotek to masakra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj