ideał dziewczyny według chłopców
Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę D!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę D!

Dagmara

Dagmara z werwą planuje swoje życie. Jest pełna ambicji i oryginalna. Ma bogatą osobowość i wszechstronne zainteresowania. Nie daje się jednak do końca poznać. Wiele z tego, co dzieje się w głębi jej duszy, pozostaje tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować jedynie skutki wewnętrznych burz i oświeceń. Dagmara często swoimi decyzjami zaskakuje otoczenie. Jest osobą niezależną, czasem nawet nieobliczalną: mało ceni sobie rozsądek i rozwagę, a kieruje się sobie tylko znanymi racjami. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi. Zwykle ufa również swej intuicji, która jej nie zawodzi. W miłości Dagmara bywa jednak zbyt zaborcza, a od partnera oczekuje całkowitego oddania. Jej ograniczać nie można.

Daniela

Osoba odpowiedzialna, pełna zaradności, dobry gospodarz i organizator. Potrafi ująć innych i prowadzić do końca podjęte dzieło. Posiada wiele inicjatyw, które konsekwentnie realizuje. Nie znos słomianego zapału, nie uznaje trudności. Jest człowiekiem bardzo szlachetnym, mądrym i słownym. Ma dar intuicyjnego przewidywania biegu wydarzeń, potrafi zjawiska przyrodnicze logicznie kojarzyć ze sobą oraz interpretować. Mimo to za bardzo dba o swoje wygody, a mniej troszczy się o dobrobyt swojej rodziny, wykształcenie dzieci, życie współmałżonka. Z tego powodu ludzie są im przeciwni.

Danuta

Jest osobą skrupulatną, wnikliwą i pracowitą. Charakteryzuje ją wyjątkowa kultura osobista i subtelność. Lubi poznawać tajemnice życia oraz świata, dlatego sporo czyta. To kobieta pełna energii i temperamentu, ale często zachowuje się dziecinnie. Jest uczuciowa z pewną dozą fałszywej niewinności, która robi duże wrażenie na mężczyznach. I ten seksapil! Danuta potrafi doprowadzić mężczyzn do szaleństwa. Jest również zaborcza, ale w inteligentny sposób, to znaczy podporządkowuje sobie innych, nie przykuwając ich jednak do siebie. Jest kobietą tajemniczą. Potrafi być także dwulicowa, ale jej otoczenie zazwyczaj tego nie dostrzega. Nigdy w widoczny sposób nikogo nie wykorzysta.

Daria

Bardzo pewna siebie, wręcz zarozumiała, a do tego ambitna, to główne cechy Darii. Niestety łączą się one z flegmatycznym sposobem bycia, co nie wróży sukcesów zawodowych. Owszem pracę wykonuje z nadzwyczajną precyzją, ale też w wyjątkowo wolnym tempie. Daria nie wywiązuje się przez to z umów. Bardzo łatwo traci panowanie nad sobą, gdy ktoś zwraca jej uwagę. Z reguły zachowuje się w sposób stonowany, chociaż bywa też kontrowersyjna. Daria jest przy tym osobą towarzyską i ogólnie przyjazną. To kobieta prawa, szlachetna oraz łagodna. Najbardziej w życiu potrzebuje przyjaźni i zrozumienia ze strony bliskich. Będzie miła, kochająca, wierna i oddana – jeśli natrafi na księcia z bajki.

Diana

Diana to twarda wojowniczka – nawet w gniewie nie traci panowania. Ze stoickim spokojem przyjmuje porażki i niepowodzenia. Wytrwale dąży do celu, kierując się logiką. Jest niezależna i bardzo pewna siebie. Ludzi trzyma na dystans, rzadko kiedy okazując uczucia. Nie kupi się jej za czułe słówka. Znajomi lubią ją, ponieważ to urodzona optymistka, chociaż zdaje się być pozbawiona ludzkiego ciepła. Jest pamiętliwa, gardzi słabością, nie lubi patetycznych uścisków oraz całusów. Pozostaje nieufna wobec tego, czego nie da się pojąć rozumem – wobec miłości. Życie seksualne stanowi dla niej temat tabu. Nie jest złą matką ani żoną, o ile ktoś lubi czuć się jak niewolnik. Diana rządzi w domu niepodzielnie!

Dominika

Szuka samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa, nie rozdrabniając się w swoich planach oraz dążeniach. Posiada męską umiejętność rządzenia oraz silną osobowość. Nie rezygnuje z pracy związanej z ryzykiem i szybkim podejmowaniem decyzji. Żyje jednak we własnym świecie i jest nieufna wobec ludzi. Jeśli z kimś się zaprzyjaźni, pozostaje mu wierna. Na równi traktuje przy tym mężczyzn i kobiety. Chętnie pomaga, wyróżniając się silną empatią. Wszelkie nieporozumienia wyjaśnia zdecydowanie, ale dyskretnie. Dominika jest kobietą bardzo zmysłową, ale ciężko jej się związać z kimś na stałe – ma bardzo niezależny charakter. Z czasem zostaje niezrównaną panią domu i oddaną żoną.

Dorota

Dorotę wyróżnia wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoła trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach staje się jednak agresywna. Posiada bowiem silny temperament. To typowa ekstrawertyczka – uzewnętrznia swe reakcje i łatwo przystosowuje się do otoczenia. Jest zarazem obiektywna – dzięki logice, i subiektywna – dzięki uczuciowości. Posiada wszechstronny umysł oraz liczne umiejętności, a realizację planów osiąga własną pracą. Ludzie z otoczenia są jej życzliwi i cenią ją. Jest pomysłowa, wygadana oraz sympatyczna. Niestety bywa również bardzo surowa, jeśli ktoś nie spełnia jej wymagań, z łatwością usprawiedliwia za to ogół ludzkości. Jej partner powinien być prawdziwym bohaterem.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę W!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj