Źródło: Pinterest

Poznaj znaczenia kobiecych imion, rozpoczynających się na literę W!

Nasze imię ma wpływ na to, jak kształtują się cechy naszej osobowości. Jesteś ciekawa, co oznacza Twoje imię? Czytaj dalej!

Znaczenia kobiecych imion na literę W!

Wanda

To imię, o którego pochodzeniu znawcy wciąż dyskutują: jedni podają wadę – wędkę – osobę łowiącą mężczyzn, a drudzy wendene, co po litewsku znaczy rusałka. Kobieta o tym imieniu zadba przede wszystkim o siebie, a o innych wtedy, gdy wystarczy jej czasu. Nie jest wzorem pracowitości.

Weronika

Weronika ma niełatwy charakter i potrafi nagle pokazać pazurki. Bardzo żywiołowo reaguje, gdy się z czymś nie zgadza, chociaż woli pokojowe rozwiązania. Bywa istną mieszanką wybuchową. To kobieta zdecydowana i życzliwa, czasami nieco chmurna oraz zaborcza. Posiada jednak bogactwo czułości, miłości i zmysłowości. Troszczy się o bliskich i stara się ich ochraniać. Kocha wymagania, przez co nieustannie podnosi sobie poprzeczkę. Jest pracowita, dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana. Mądrość życiową zdobywa, ucząc się na swoich i cudzych błędach. Chętnie służy innym radą. Weronika roztacza wokół siebie niebywały czar, wabi i kusi, ale nie wszystkim się podoba. Jest także gotowa do poświęceń.

Wiesława

Rzuca się do działania, zanim pomyśli o konsekwencjach. Energiczna spontaniczność stanowi jej wyróżnik. Nieustannie coś modyfikuje i ulepsza. Wszędzie jej pełno, ale nie tam, gdzie akurat jest potrzebna. Wyznaje zasadę ,,Żyje się tylko raz!”. Nie przyznaje się do błędów i uparcie broni swego stanowiska. Z nią nie idzie się na kompromis. Ogólnie jest ciepłą i sympatyczną kobietą, która przypadkiem bywa złośliwa, wbrew swej naturze. Mówi bowiem to, co pomyśli. Otoczenie darzy ją sympatią i przymyka oczy na wpadki. Życie z nią to fascynująca przygoda, o ile partner przetrwa nawałnice.

Wiktoria

Wiktoria jest flegmatyczką o przytłumionej pobudliwości i spokojnych reakcjach. Czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach oraz problemach, jednak zawsze wychodzi obronną ręką z wszelkich trudności. Ma dość męski sposób myślenia i podejścia do życia. Nie ulega marzeniom ani uczuciom, lecz kieruje się rozsądkiem. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach. Nie zawsze jednak wiadomo co myśli i czuje. Zachowuje dystans wobec znajomych, przez co sprawia wrażenie oschłej i gorzkiej. Są to jednak pozory. Wiktoria ceni sobie bowiem prywatność i spokój. W miłości jest kobietą o silnie rozbudowanych zmysłach i potrzebach. Miewa dość odważne fantazje i zatraca się w chwilach uniesień.

Wioletta

To wiecznie młoda marzycielka, z wysokim mniemaniem o sobie. Jej sposób bycia wskazuje, iż została stworzona do rzeczy wielkich i do takich aspiruje. To bardzo wrażliwa kobieta, o doskonałej pamięci i złożonej osobowości. Nie każdą pracę podejmie, a zadania wykonuje raczej z obowiązku, bez entuzjazmu. Najdrobniejsza krytyka potrafi ją skutecznie zniechęcić. Bywa, iż nie kończy tego, co rozpoczęła. Dąży jednak do wzbogacenia się i wygodnego życia. Chętnie przebywa wśród ludzi i łatwo nawiązuje kontakty. Jest sympatyczna oraz zwariowana. Mocno angażuje się w przyjaźń i nie potrafi odróżnić jej od miłości. Związek z nią nie należy do spokojnych – stale trzeba ją zapewniać o uczuciach i wręczać dowody miłości.

Władysława

Imię to pochodzi z języka czeskiego. Niewiasta tak nazwana jest osobą szczerą, dobrą, zaradną. Posiada uzdolnienia handlowe. Ma zmysł twórczy. W życiu kieruje się sercem i uczuciem, bez odrobiny zakłamania. Nie uznaje fałszu ani też obłudy w życiu prywatnym czy społecznym. Jest kobietą prostolinijną. Z tego tytułu ma czasem kłopoty, które swą dobrocią skutecznie niweluje. Często bowiem przychodzi jej płacić dobrem za złe, pięknym za nadobne. Ludzi obcych kocha nie mniej niż własne dzieci. Jest dobrą żoną, wzorową matką, dobrą sąsiadką. Uczciwa w postępowaniu wobec bliźnich, zdecydowana na walkę ze złem. Jest wzorową patriotką.

Chcesz wiedzieć co oznacza Twoje imię? Napisz je w komentarzu!

Polecamy: Znaczenia kobiecych imion na literę K!

Źródło: Pinterest

Źródła tekstu: http://www.ksiegaimion.com/imiona-zenskiehttp://www.imiona.com

13 KOMENTARZE

    • Rafał – osoby o tym imieniu dużo czytają, stale się uczą i nie wystarcza im jedna zawodowa specjalność. Znają masy informacji; można powiedzieć, że mają encyklopedyczne umysły. Żyją blisko przyrody i z zamiłowaniem pracują w zawodach, które wymagają stałego kontaktu z naturą. Lubią ogrody i hodowanie zwierząt. Często też jakby pamiętali o czynach archanioła zajmują się leczeniem i mają zdolności uzdrowicieli; fascynuje ich astrologia i inne sposoby zaglądania w przyszłość. Nieobce są im talenty artystyczne, z malarstwem na czele. Typowy Rafał jest łagodny i ma pokojowe usposobienie; woli stosować dyplomację niż stawiać sprawy na ostrzu noża. Mimo to wie, czego chce, pamięta o swoich zasadach i nie daje się wodzić za nos. Nie leży w jego naturze pośpiech; umie czekać na odpowiedni moment. Ufa swojemu przeznaczeniu, że zawsze zdąży z tym, co ma w życiu do zrobienia. Rafałowie rozumieją dusze kobiet i dzieci i chętnie otaczają się liczną rodziną.

      P.S. W przyszłości być może zrobimy serię ze znaczeniem imion męskich 🙂 Pozdrawiamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj