zdjęcia z wakacji
Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, gdzie w tym roku warto pojechać na wakacje? Najciekawsze kierunki znajdziesz w tym wpisie!

Zaczynasz planować wakacyjny wyjazd? A może chcesz pomóc swoim rodzicom w podjęciu decyzji? Sprawdź, gdzie warto spędzić urlop w 2022 roku!

Gdzie pojechać na wakacje w 2022 roku?

Wakacje w Polsce

Choć ceny noclegów i atrakcji w Polsce są dość wysokie, a pogoda niepewna, wiele osób decyduje się na wypoczynek w naszym kraju. Wzrost popularności rodzimych destynacji nastąpił w ostatnich 2 latach, gdyż z powodu pandemii koronawirusa wjazd do wielu krajów był utrudniony. Choć sytuacja ulega wreszcie poprawie, nadal wiele państw wymaga certyfikatów bądź negatywnych wyników testu. W związku z tym zwiedzanie Polski wydaje się być dobrym wyborem.

Wyjazd nad morze

Największą popularnością cieszą się zawsze wszystkie większe (ale i mniejsze) miejscowości nadmorskie. W zależności od tego, na czym nam zależy, mamy do wyboru zaciszne kurorty lub miejsca, w których dużo się dzieje.

Młodzi ludzie, chcący poimprezować, z pewnością będą zainteresowani wyjazdem np. do Mielna czy Sopotu. Z kolei rodziny z dziećmi chętniej wybiorą się do Sarbinowa bądź Grzybowa.

Wczasy w górach

Wszyscy ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, z pewnością chętniej wybiorą się w góry niż nad morze. Zakopane, Białka Tatrzańska, ale także Karpacz czy Szklarska Poręba to miejscowości chętnie wybierane przez Polaków. A może zdecydujesz się na wyjazd w dzikie Bieszczady?

Podroż na mazury

Piękne jeziora w otoczeniu dzikiej przyrody skuszą wszystkich amatorów sportów wodnych. Choć na mazurach jest wiele spokojnych zakątków, to osoby poszukujące atrakcji i lubiące całonocne imprezy, również znajdą coś dla siebie. W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dużą popularnością wśród turystów cieszą się Giżycko, Mrągowo, Mikołajki bądź Ostróda.

Wycieczka po mieście

Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Wiele miejscowości ma do zaoferowania nie tylko zabytki oraz muzea. Informację o najlepszych atrakcjach znajdziesz w internetowych przewodnikach oraz na blogach podróżniczych. A jakie miejscowości cieszą się największą popularnością? Są to oczywiście Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Toruń oraz Poznań.

Wakacje za granicą

Im bliżej lata, tym więcej krajów znosi covidowe obostrzenia. Jeśli chodzi o popularne wśród Polaków państwa europejskie, to swobodnie wjedziemy m.in. do Bułgarii, Chorwacji oraz Grecji. Z kolei Cypr, Francja, Hiszpania, Malta oraz Włochy wciąż wymagają certyfikatu. Warto przy tym śledzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie znajdziemy aktualne wytyczne dotyczące wjazdu do wszystkich krajów.

Czytaj także: Gdzie szukać wakacyjnych noclegów?

zdjęcia z wakacji
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj