Szkoły zostają zamknięte do 26 kwietnia, co oznacza, że maturzyści już nie wrócą do szkoły. W tym wpisie znajdziecie 9 propozycji stron internetowych, które pomogą Wam przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Mimo zamknięcia szkół, tegoroczni maturzyści nadal muszą przygotować się do egzaminów. Nauczyciele nie zawsze są w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu z uczniów. W takiej sytuacji musimy radzić sobie sami. Poniżej przedstawiamy 9 stron, które pomogą Wam w przygotowaniach do matury.

Gdzie się uczyć w internecie?

  1. Matemaks.pl – strona oraz kanał poświęcone matematyce. Znajdziecie tam zarówno zadania, jak i wytłumaczenie teorii.
  2. Epodręczniki.pl – to nowa strona Ministerstwa Edukacji Narodowej. Znajdziecie tam podręczniki oraz dodatkowe materiały. Wykonanie jest porządne, zadania mają odpowiedzi, jest tam wiele map myśli i taśm chronologicznych.
  3. lyricstraining.com – wpisujemy tekst piosenki po angielsku. Fajna forma nauki języka.
  4. CKE.pl – na tej stronie znajdziecie przykładowe arkusze maturalne i wiele przydatnych wskazówek.
  5. tomaszewska.com.pl – czyli Strona Heleny Tomaszewskiej – znajdziecie tam wiele notatek z historii oraz WOSu, a do tego zadania.
  6. terazmatura.pl – strona udostępniła wszystkie swoje materiały za darmo! Wcześniej trzeba było mieć specjalny kod z książki, jednak na czas epidemii, zmienili to. Musicie jednak założyć konto na stronie.
  7. Howgh.pl – strona pomagająca w nauce matematyki.
  8. wiedzazwami.com.pl – to strona www oraz kanał na YouTube poświęcone zagadnieniom z języka polskiego.
  9. Quzilet.com – pewnie większość z Was zna tę stronę. Możemy tutaj tworzyć własne fiszki lub korzystać z już przygotowanych.

Jeśli znacie inne dobre źródła do nauki, to koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Polecamy: Jak się uczyć do przesuniętego egzaminu?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj