Źródło: Pinterest

Jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji brwi? Sprawdź, czego powinnaś się wystrzegać!

Brwi – choć wydają się niepozorne, mają ogromny wpływ na nasz wygląd. Prawdą jest, że bez nich wyglądałybyśmy dziwnie (dowód zamieszczamy poniżej). Nie tylko ich całkowity brak wpływa niekorzystnie na naszą aparycję. Znacznie ma także odpowiednia pielęgnacja. W tym wpisie podpowiadamy, czego należy unikać.

grzechy w pielęgnacji brwi

Główne grzechy w pielęgnacji brwi

#1. Nieodpowiedni kształt

Na szczęście świadomość dziewczyn w tym zakresie rośnie, ale jeszcze kilka lat temu tzw. brwi odrysowane od szklanki były dość powszechnym zjawiskiem. Brwi nie powinny być okrągłe ani proste. Podczas nadawania kształtu swoim brwiom staraj się zachować ich naturalny kierunek i ewentualnie lekko go modyfikować.

#2. Zła grubość

Zarówno cienkie kreseczki, jak i grube linie nie będą wyglądać dobrze. Odpowiednią grubość możesz dobrać delikatnie wyskubując pojedyncze włoski i cały czas kontrolując, czy nie wyrwałaś zbyt wiele. Jeśli nie chcesz ryzykować, wybierz się do kosmetyczki, która ma doświadczenie i z pewnością nada Twoim brwiom odpowiedni wygląd.

#3. Nieodpowiednia długość

Jeżeli chodzi o długość brwi, to tutaj również należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim łuki powinny nieco wychodzić poza zewnętrze oraz wewnętrzne kąciki oczu. Aby określić ich prawidłową długość, zajrzyj do naszego wpisu: Jaki kształt brwi pasuje do Twojej twarzy?

#4. Niedopasowany kolor

Nakładanie kolorowych kosmetyków na brwi to normalna rzecz, jednak należy zwrócić uwagę na odpowiedni odcień. Czarne brwi to przeżytek. Tak naprawdę pasują jedynie brunetkom i to w dodatku nie wszystkim. Zdecydowanie lepszym wyborem będą odcienie brązu, a w przypadku blondynek – nawet ciemne beże.

#5. Pomijanie czesania

Wbrew pozorom przeczesywanie brwi to ważny punkt ich pielęgnacji, a wiele dziewczyn o tym zapomina. Szczoteczkę powinno się używać zarówno przed malowaniem, aby nadać brwiom odpowiedni kształt, jak i po malowaniu, aby usunąć nadmiar produktu.

Zdarzyło Ci się popełnić kiedyś któryś z powyższych błędów? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Eyeliner w żelu, pędzelku czy w pisaku ? który wybrać?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj